design

Romantyczna i niebezpieczna kolacja na dachu

Oby nikt nie wpadł na pomysł, by zrealizować pomysł wyprodukowania mebli umożliwiających spożywanie posiłku na stromym dachu! No, chyba że ubezpieczy się na wypadek pozwów od użytkowników, którzy stracili w ten sposób członków rodziny. Po kolacji popijanej winem szczyt dachu to ostatnie miejsce, na którym powinniśmy przebywać, a podmuchy wiatru stają się śmiertelnym zagrożeniem.

Zestaw Ridged Roof Furniture został zaprojektowany przez Litwinkę Ainė Bunikytė i znajduje się na dachu Užupis, inkubatora sztuki w położonego na wileńskiej Starówce. Aby dostać się do stolika i krzeseł zamocowanych na dachu, trzeba przystawić do niego drabinę.

Autorka zaprezentowała projekt jako pracę dyplomową na miejscowej uczelni artystycznej. Mówi, że zawsze lubiła przesiadywać na dachach, zaś pomysł na takie meble to owoc jej fascynacji paradoksami codzienności. Bunikytė tłumaczy, że zestaw oddaje naszą chęć znalezienia dla siebie własnego, osobistego miejsca oraz instynkt szukania schronienia wysoko nad ziemią.

Najbardziej jednak zwraca uwagę fakt, że umieszczając stół w tym miejscu, fundujemy sobie wspaniałe widoki. [Dezeen]

podobne treści