wtf

Roboty zastępują koreańskich kibiców baseballu

Drużyna Hanwha Eagles może nie jest najlepszą z drużyn występujących w koreańskiej lidze baseballu, ale na pewno ma najwierniejszych fanów, którzy kibicować będą niezależnie od wyniku. A teraz można ich nawet zaprogramować.

Nie jest łatwo być kibicem Hanwha Eagles. Drużyna „Orłów” to jeden z najmniej utytułowanych zespołów w historii koreańskiego baseballu. Co prawda raz zdobyła mistrzostwo kraju, ale zaliczyła także około 400 porażek. Z tego powodu jej wierni kibice nazywani są przez co bardziej umiarkowanych kibiców przeciwnych drużyn baseballowych „siedzącymi Buddami”. Przez tych mniej umiarkowanych – „kurczakami Hanwha”. Kierownictwo zespołu postanowiło nagrodzić swoich cierpliwych fanów dość nieoczekiwanym prezentem.

Nazywa się on Hanwha Fanbot i jest człekokształtnym robotem, który zamiast kibica zajmuje miejsce na trybunach. A właściwie całą baterią robotów, które trzymają w rękach tablice, które, po uniesieniu, wyświetlają odpowiednie hasło. Dodatkowo urządzenia wyposażono w ekrany zamontowane w miejscu twarzy, na których kibice mogą wyświetlić swoje zdjęcia.

Całość połączona jest oczywiście z odpowiednim serwerem, za pośrednictwem którego kibice Hanwha Eagles mogą wchodzić w interakcje z maszynami i na przykład zgłosić własną propozycję hasła wyświetlanego na tablicach. Roboty mogą także odtwarzać piosenki zagrzewające graczy do walki czy zainicjować meksykańską falę.

Roboty skierowane są przede wszystkim do kibiców, którzy nie mogą pojawić się osobiście na meczu. Pytanie tylko, czy nie zaczną być wykorzystywane przez ludzi, którzy nie chcą oglądać kolejnej porażki Hanwha Eagles?

podobne treści