wtfwynalazki

Roboty tańczące na rurze

Podczas tegorocznych targów CeBIT w Hanowerze niemiecka firma Tobit postanowiła zaprezentować coś nietypowego. I chyba im się udało, w końcu trudno przebić roboty tańczące na rurze.

Dwie mechaniczne tancerki zainstalowane zostały na stoisku firmy Tobit Software. Roboty, zaprojektowane przez brytyjskiego artystę Gilesa Walkera, mogą być kontrolowane za pomocą odpowiedniej aplikacji, dzięki której użytkownik może zmienić ich położenie lub kolor zainstalowanych w nich świateł. Ponieważ najwyraźniej nawet roboty muszą tańczyć do jakiejś muzyki, na scenie znalazło się też miejsce dla mechanicznego DJ’a.

Tobit Software nie po raz pierwszy chwali się robotami, jedna w tym roku firma po raz pierwszy zaprezentowała nową ich wersję:

„Zmieniliśmy je trochę, żeby stały się bardziej interesujące. Dodaliśmy nowe kolory oraz większe biusty,” stwierdził przedstawiciel Tobit.

Bender z pewnością doceniłby tego typu modyfikacje. Jeśli jesteście zainteresowani, i nie przeraża was kamera zainstalowana w miejscu głowy, możecie kupić sobie własną robo-tancerkę za niecałe 40 tysięcy dolarów od sztuki.

Zdjęcie: Tobit Software

podobne treści