biznesnewswynalazki

Roboty dostarczą pizzę także w Europie

Sieć pizzerii Domino’s, oprócz z pizzy, oczywiście, znana jest z tego, że nie boi się eksperymentować z nietypowymi metodami dostawy. W ubiegłym roku na Nowej Zelandii zaczęła dostarczać pizzę dronami, teraz do wykonywania tej samej pracy zamierza zatrudnić roboty w Niemczech oraz w Holandii.

Uruchomiony w dwóch miastach, w Niemczech i Holandii, program pilotażowy, realizowany jest za pomocą autonomicznych, sześciokołowych robotów opracowanych we współpracy ze Starship Technologies. Robot jest zasilany bateriami i przeznaczony do jazdy chodnikiem. Może przewieźć do 9 kilogramów jedzenia, czyli na przykład osiem osiem pizz czy kombinację pizzy, napojów czy deserów. Jeśli program pilotażowy spełni pokładane w nim oczekiwania, sieć rozszerzy usługę o kolejne miejsca w Europie.

Dostarczanie jedzenia przy pomocy autonomicznych maszyn zdaje się być ważnym celem, do którego dąży CEO Domino’s Group, Don Meij.

„Jesteśmy globalną firmą, która chętnie przyczynia się do postępu technologicznego we wszystkich krajach, w których działamy,” stwierdził Meij. „Współpraca ze Starship jest dla nas bardzo ekscytująca, ponieważ przybliża ona nas o kolejny krok do codziennych komercyjnych dostaw realizowanych za pomocą robotów.”

Zdjęcie: Starship Technologies

podobne treści