bizneswynalazki

Robot Creator przygotuje burgera od podstaw

Przewracanie hamburgerów w McDonaldzie nie należy do najbardziej kreatywnych zajęć na świecie. Ale z drugiej strony zastąpienie go pracą maszyny nie jest wcale takie proste. Najlepszym dowodem na to jest robot Creator, który potrafi przyrządzić hamburgera. Ale potrzebuje do tego 20 komputerów.

Oraz bułek, wołowiny, cebuli, sosów i innych składników. Na szczęście krzemowe kości nie będą przeszkadzały w jedzeniu, ponieważ komputery te, wraz z 350 czujnikami, tworzą system sterujący robotem Creator.

A jest czym sterować, ponieważ Creator, w odróżnieniu od podobnych wcześniejszych konstrukcji, przygotowuje hamburgery od podstaw. To znaczy, że robot rozpoczyna od przygotowywania i pokrojenia składników, przez smażenie burgerów, aż po składanie i pakowanie gotowej kanapki.

Odpowiedzialny za stworzenie robota startup, o takiej samej nazwie jak on, widzi duży potencjał przed tego typu maszynami.

„Budowa jednego McDonalda kosztuje średnio około 1,5 miliona dolarów. Nasz robot jest dużo tańszy,” mówi Alex Vardakostas, szef Creator.

Obecnie Creator przechodzi zamknięte testy w lokalu w San Francisco. Firma chciałaby, aby już we wrześniu tego roku burgery przygotowywane w całości przez maszynę były dostępne publicznie.

Zdjęcie: Creator

podobne treści