smartfonywtfwynalazki

RoBoHon czyli skrzyżowanie telefonu i robota Sharp

Od czasu pojawienia się pierwszego iPhone’a, smartphone’y zwykle wyglądają bardzo podobnie – ot, sztabka plastiku, metalu i szkła. Nie zawsze jednak tak musi być, a Japończycy uważają najwyraźniej, że czas zastąpić smartphone’y małymi robotami.

Japońska fascynacja robotami przejawia się w wielu różnych dziedzinach, ale Sharp chciałby sprawić, by małe roboty stały się codziennymi towarzyszami ludzi. W tym celu firma tworzy urządzenie o nazwie BoBoHon, które jest połączeniem smartphone’a, rzutnika i aparatu fotograficznego. Wszystko to w obudowie małego, humanoidalnego robota, który dodatkowo zaprogramowany jest, by dotrzymywać towarzystwa człowiekowi.

I tak konstrukcja firmy Sharp ma mówić, chodzić, tańczyć, rozpoznawać twarze poszczególnych osób i reagować na wyrażane przez nie emocje. Oraz oczywiście wykonywać połączenia telefoniczne i łączyć się z Internetem w standardzie LTE.

Według zapewnień japońskiej firmy ten nowy najlepszy przyjaciel człowieka ma trafić do sprzedaży w Kraju Kwitnącej Wiśni w pierwszej połowie przyszłego roku. Jego cena nie jest na razie znana.

Zdjęcie: Sharp

podobne treści