film

Reżyser ujawnia sporo informacji na temat Jurassic World

Dwa dni temu Colin Trevorrow opublikował za pośrednictwem Twittera pierwsze zdjęcie rekwizytu, który pojawi się w nadchodzącym w 2015 roku Jurassic World. Teraz, w rozmowie z blogiem /Film ujawnił wiele informacji, a także odniósł się do plotek, jakie krążyły ostatnio po sieci.

Jurassic World umiejscowiony będzie w pełni funkcjonalnym parku na Isla Nublar. Odwiedza go ponad 20 tysięcy ludzi każdego dnia. Dostaje się do niego promem z Kostaryki. Zawiera w sobie elementy rezerwatu biologicznego, safari, zoo i parku tematycznego. Jest także luksusowy kurort z hotelami, restauracjami, elementami życia nocnego i pole golfowe. Są oczywiście też dinozaury. Prawdziwe. Można podejść do nich bliżej niż kiedykolwiek wyobrażano sobie, że będzie możliwe. Jest to realizacja snu Johna Hammondsa i myślę, że wszscy chcielibyście tam zawitać.

O czym tak właściwie będzie traktował najnowszy film? Wiadomo, że będzie się dział 22 lata po wydarzeniach z Parku Jurajskiego, a teraz dowiadujemy się także, że głównymi motywami, jakie reżyser chce poruszyć, będą ekonomiczna chciwość i relacja ludzkości z dostępną technologią:

Technologia mocno zakorzeniła się w naszym codziennym życiu. Staliśmy się obojętni na naukowe cuda, które dzieją się wokół nas. Bierzemy tak wiele za pewnik. A co, jeśli, nie patrząc na poprzednie klęski, zbudowano nowy rezerwat, gdzie można oglądać przechadzające się po ziemi dinozaury, a jeśli ludziom już tak nie zależy, przeszło im? Wyobrażaliśmy sobie nastolatka piszącego wiadomość do swojej dziewczyny, a za jego plecami przechadza się, za ochronnym szkłem, T-Rex. Dla nas ten obraz pokazuje to, jak większość widzów czuje się względem filmów. ‚Widzieliśmy komputerowe dinozaury. Co jeszcze macie?’ W przyszłym roku zobaczycie naszą odpowiedź.

Odnośnie plotek, które sugerowały, jakoby w Jurassic World miały pojawić się „dobre” dinozaury, Colin Trevorrow poprawia wszystkich, którzy coś takiego wymyślili. Dowiadujemy się także, co w filmie robi postać grana przez Chrisa Pratta:

Nie ma czegoś takiego jak dobre czy złe dinozaury. Są drapieżniki i zdobycz. T-Rex z Parku jurajskiego odbierał ludzkie życia, a także je ocalał. Nikt nie interpretował tego zachowania jako dobre lub złe. Ten film traktuje o naszej relacji ze zwierzętami, jak reagujemy na zagrożenia, którym są dla naszej dominacji jako gatunek. Polujemy na nie, wpychamy do zoo, podziwiamy je z daleka i chcemy przejąć nad nimi kontrolę.

Postać grana przez Chrissa Pratta zajmuje się badaniami behawioralnymi raptorów. Nie są szkolone, nie potrafią wykonywać sztuczek. On po prostu stara się określić, gdzie znajduje się limit w relacjiach między tymi wysoko rozwiniętymi stworzeniami, a ludźmi.

Na sam koniec wisienka na torcie, czyli reżyser oficjalnie potwierdzający nowe gatunki dinozaurów:

Będzie jeden nowy dinozaur, stworzony przez genetyków z parku. Luki w kodzie genetycznym zostały wypełnione DNA innych gatunków, podobnie, jak w pierwszym filmie, gdzie zostało wprowadzone DNA żaby. Ten stwór wypełnia korporacyjną zachciankę posiadania czegoś większego, głośniejszego i z większą ilością zębów. I to dostarcza.

Gwiazdami Jurassic World są Chris Pratt (nadchodzący w sierpniu Strażnicy galaktyki, serial Parks & Recreation), Bryce Dallas Howard (OsadaSłużące),  Ty Simpkins (Naznaczony,Iron Man 3), Nick Robinson(Królowie lata, serial Melissa i Joey), Jake Johnson (serial Jess i chłopaki, Kumple od kufla), Irrfan Khan (Slumdog. Milioner z ulicyNiesamowity Spider-Man), Vincent D’Onofrio (Full Metal JacketZabić Irlandczyka), BD Wong (Zostań,Siedem lat w Tybecie), Omar Sy (NietykalniX-Men: Przeszłość, która nadejdzie), Judy Greer (OsadaCarrie), Katie McGrath (już anulowany serial DraculaPrzygody Merlina),Andy Buckley (Gorący towarPolicja zastępcza) oraz Lauren Lapkus (Rodzinne rewolucje, serial Jesteś tam, Chelsea?).

Reżyserem filmu jest Colin Trevorrow, który również napisał scenariusz z Derekiem Connollym, swoim współpracownikiem przy tworzeniu filmu Na własne ryzyko. Producentami będą Frank Marshall (Szósty zmysł,Poszukiwacze zaginionej arki) i Patrick Crowley (seria filmów o przygodach Jasona Bourne’a). Premiera filmu jest ustalona na 12 czerwca 2015 roku.

podobne treści