news

Rewolucja na Gmailu

Google wystartował z nową usługą skierowaną do użytkowników najlepszego klienta poczty elektronicznej na świecie – Gmaila. Nazywa się ona „Priorytety”, segreguje odebrane wiadomości według ich ważności i działa co najmniej bardzo sprawnie.

Po zalogowaniu się do Gmaila zauważymy obok „Ustawień” link, po wybraniu którego wyświetli się nam widoczny powyżej, niepozbawiony literówek (każdemu mogło się zdarzyć) filmik informacyjno-instruktażowy oraz kilka przycisków. W końcowym efekcie zobaczymy takie oto okno z ustawieniami priorytetów:

#!#photo2#!#

Gdy już zatwierdzimy w nim zmiany, zostaniemy ponownie zalogowani, a naszym oczom ukaże się odrobinę zmieniona skrzynka odbiorcza. Teraz główne okno poczty Google zostało podzielone na trzy kategorie: Ważne i nieprzeczytane, Oznaczone gwiazdką oraz Wszystko pozostałe.

Algorytm Gmaila (z naszą małą pomocą) będzie sortować odebrane listy w tych trzech właśnie skrzynkach. „Ważność” każdego e-maila będzie zależeć od tego czy przeczytaliśmy wcześniej wiadomość otrzymaną od danego nadawcy oraz czy na nią odpowiedzieliśmy. Jeśli Gmail niesłusznie uzna którąś z wiadomości za nieważną (lub ważną), wtedy będziemy mogli w łatwy sposób zmienić jej priorytet.

#!#photo3#!#

Chwilę potrwa ustawianie „priorytetów”, jednak gdy już to zrobimy, wtedy przekonamy się, jak pomocna jest to funkcja. Jeśli Priorytety będą cały czas tak dobrze działać (albo i lepiej!) jak teraz, to nie minie więcej niż tydzień i pozbędę się większości etykiet stworzonych przeze mnie wcześniej do oznaczania ważnych wiadomości.

Dzię-ku-je-my! [Rosa Golijan/giz]

podobne treści

 • Anonim

  Wszystko pozostaŁe, czy wszystko pozostĄe ???

 • wpisz24

  Motyw Ninjy?

 • Michał Szabłowski

  @ ToWeLiE : ł

  @ wpisz24: dokładnie

 • ja

  widzicie te zmiany? mi się nic nie wyświetla?!

 • Taki jeden

  ja nie mam czegoś takiego
  fake!!!

 • kamro9

  ja tez tego nie mam :/

 • Tomasz Maciejewski

  Na razie nie jest dostępne dla wszystkich…