krótka piłkanewssmartfony

Reuters: problemy z dostawami ekranów dla Samsunga Galaxy S6 Edge

Szef oddziału mobilnego Samsunga, J. K. Shin miał ponoć ostrzec kierownictwo firmy, że ta może zmierzyć się z problemami w realizacji zamówień na jej nowatorski smartfon Samsung Galaxy S6 Edge. Jak donosi znana agencja informacyjna Reuters, kłopoty giganta wynikają z opóźnień w produkcji zakrzywionych ekranów gadżetu, które opuszczają taśmy o wiele wolniej niż tradycyjne panele dla normalnej edycji jego flagowca.

Problemy z dostawami wyświetlaczy smartfona wydają się o tyle bolesne, że spotkał się on ze znacznie cieplejszym przyjęciem rynku aniżeli poprzednia głowa serii, słuchawka Galaxy S5. Wszystko wskazuje na to, że jego obie wersje są w stanie wspólnie powtórzyć sukces najlepszego smartfona w historii firmy, a więc Samsunga Galaxy S4. W przypadku realizacji tego scenariusza, stałyby się też one największym popularyzatorem autorskim procesorów giganta z rodziny Exynos, które stopniowo wyparły chipy Qulacommu stosowane w starszych urządzeniach jego produkcji. Nie ulega wątpliwości, że kierownictwo Samsunga ma nadzieję na przejęcie przynajmniej części klientów korzystających z procesorów amerykańskiego kolosa.

Szczęśliwie dla giganta z Korei, rzekome kłopoty z dostawami z dostawami ekranów nie dotyczą klasycznej wersji smartfona, która trafi dziś do sprzedaży w aż 20 krajach. To właśnie ona stanowi główną nadzieję firmy na poprawę trendów i powrót na tron króla globalnej branży mobilnej. Jeśli coś mu w tym przeszkodzi – będzie to raczej cena gadżetów, sięgająca nawet okolic 4000 złotych.

Większe rozeznanie w temacie będziemy mieli za jakiś miesiąc, kiedy poznamy wczesne wyniki sprzedaży obydwu edycji smartfona.

Źródło: Engadget.com & Reuters

podobne treści