newssmartfony

Reuters: Apple pracuje nad 4,7 i 5,7-calową wersją iPhone’a

Kto by pomyślał. Wygląda na to, że Tim Cook i spółka znacząco pospieszyli się z deklaracjami o braku zainteresowania produkcją kolejnych, różno-wymiarowych wariantów iPhone’a. Agencja Reuters donosi, że gigant z Cupertino zamierza rozszerzyć swą ofertę smartfonów o kolejne, mocno zróżnicowane wersje obecnego flagowca Apple.

Według doniesień agencji (powołującej się na własne, anonimowe źródła zlokalizowane gdzieś w azjatyckim fragmencie łańcucha produkcyjnego Apple), amerykański gigant zamierza wypuścić na rynek 4,7 i 5,7-calowe warianty iPhone’a, które, jeśli wszystko potoczy się po jego myśli – powinny zadebiutować na rynku już w połowie przyszłego roku. Zaskoczeni? O ile 4,7-calowy wyświetlacz smartfona nie jest dziś już niczym nowym, o tyle 5,7-calowy wariant iPhone’a brzmi – przynajmniej dziś – co najmniej dziwacznie.

Co więcej, źródła agencji potwierdzają, iż Apple ma w planach rychłe wypuszczenie na rynek tańszej, około 100-dolarowej wersji swej flagowej słuchawki, która ukaże się na rynku jeszcze przed końcem tego roku (i to w różnokolorowych obudowach z plastiku). Choć Tim Cook kilkukrotnie stanowczo dementował możliwość wprowadzenia na rynek bardziej przystępnej wersji iPhone’a – biorąc pod uwagę ilość ostatnich przecieków, jej ewentualna premiera wydaje się całkiem prawdopodobna.

Tym niemniej – doniesienia Reutersa warto na razie traktować z odpowiednim dystansem. A jak wy zapatrujecie się na ewentualny, niemal 6-calowy wariant iPhone’a?

podobne treści