news

Retro stacja dokująca do iPhone’a

Większość projektantów akcesoriów do sprzętu Apple stara się dostosować do minimalistycznej stylistyki iGadżetów. Tym razem jest inaczej! Zaprezentowana przez firmę Philips stacja dokująca do iPhone’a pozwala sobie wyobrazić, co by było, gdyby nasi dziadkowie dysponowali smartfonami.

Retro stacja ORD7300 przypomina radioodbiorniki sprzed lat. Odbiera jednak programy radiowe w formie cyfrowej, nadawane w technologii DAB+. Stacja ma wysuwane miejsce na umieszczenie sprzętu z iOS na pokładzie, więc odtwarza też muzykę zapisaną na iPhonie lub iPodzie touch.

Największą atrakcję stanowi jednak estetyka zaczerpnięta z lat 50. ubiegłego wieku, purpurowa obudowa (dostępna jest też w kolorze kremowym oraz ciemnego drewna) i wielgachne pokrętła. Wbrew pozorom, stacja Philips świetnie odnajdzie się we wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu. Tylko cyfrowy wyświetlacz zdradza, że urządzenie nie jest w rodzinie od pokoleń.

Nie znamy jeszcze tylko daty premiery i ceny radioodbiornika, ale byłby dziwne, gdyby nie był do kupienia przed Gwiazdką. [Philips, Pocket-lint]

podobne treści