news

Resztki – rzeczy, których nie publikowaliśmy

W dzisiejszych „Resztkach”: powitania i pożegnania. Powiemy o tym, że Google Latitude nie połączy się z Buzz, że supercienki Adamo XPS znika na dobre oraz o tym, że niektórzy naprawdę potrafią darzyć swoje iPhone’y uczuciem.

Co z Latitude?
W związku z powszechnym zamieszaniem dookoła Google Buzz, większość osób zapomniało zupełnie o Google Latitude, które nie znalazło się na nowej platformie. W wywiadzie dla eWeek kierownik projektu Latitude, Steve Lee, stwierdził, że Latitude jest osobnym projektem, rozwijanym niezależnie od Buzz. Wyjaśnia, że oba projekty mają inne zadania – Latitude ma służyć do znajdywania znajomych, podczas gdy Buzz – do prowadzenia rozmów. W przyszłości być może oba serwisy zostaną połączone, jednak na razie to osobne projekty o różnym przeznaczeniu. Jedno jest pewne – Latitude żyje. [eWeek]

iMiłość
Tak, tak, kochamy nasze iPhone’y, ale niektórzy chyba przesadzają z tymi uczuciami. Według ostatnich badań Uniwersytetu Stanforda przeprowadzonych wśród 200 właścicieli telefonów Apple’a, ponad jedna czwarta użytkowników uważa iPhone’a za przedłużenie ich ciała lub umysłu.

Tak, to dziwne, ale traktowanie iPhone’a jako rozszerzenie umysłu jest w pewien sposób zrozumiałe. Trudniej jednak pojąć, że niektórzy ankietowani traktują swoje iPhone’y znacząco inaczej niż resztę posiadanej przez nich elektroniki: 3% badanych stwierdziło, że nie pozwala nikomu na dotykanie swojego telefonu, kolejne 3% nadaje telefonom imiona, 9% głaszcze swojego iPhone’a, a 8% przyznało, że czasami myśli, iż ich iPad może być zazdrosny w przyszłości o ich iPhone’a.

Jeśli ktoś głaszcze swojego iPhone’a, aż strach pomyśleć jakie myśli wzbudza w nim nadejście iPada. [LiveScience]

Ś.P. XPS
Niecodziennie pojawia się laptop, którego design wzbudza taki zachwyt. A taki był właśnie szalenie cienki Adamo XPS stworzony przez Della. Najwyraźniej jednak był zbyt cienki – dziś Adamo XPS zniknął z strony internetowej producenta. Serwis CrunchGear rozmawiał z przedstawicielem Della, który potwierdził, że XPS znika na dobre. Co prawda nigdy nie wyglądał on na najlepszą maszynę, ale jego unikalny wygląd przyciągał wzrok. Ale, jak stwierdza CrunchGear, w zeszłym roku nastąpił debiut nowej linii laptopów Adamo. Być może więc Dell po prostu robi miejsce dla nowych, równie cienkich produktów. [CrunchGear]

podobne treści