biznes

Rekordowe zyski Samsunga w ubiegłym kwartale

Samsung pochwalił się wynikami finansowymi za trzeci kwartał tego roku. I, trzeba przyznać, Koreańczycy radzili sobie świetnie, zwłaszcza, jeśli wyniki porówna się z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Koreańska firma ma się czym pochwalić. W opublikowanym niedawno sprawozdaniu finansowym za trzeci kwartał tego roku Samsung chwali się 12,91 miliardami wonów zysku operacyjnego. To oczywiście dużo, ale kontekstem, w jakim można patrzeć na te liczby niech będzie fakt, że w analogicznym okresie ubiegłego roku Samsung mógł pochwalić się zyskami trzy razy mniejszymi.

Samsung zajmuje się oczywiście wieloma rzeczami, ale za część sukcesu odpowiada też dział firmy zajmujący się smartphone’ami. Co ciekawe, w tym przypadku zyski były niższe niż w ubiegłym kwartale, za co odpowiedzialna miała być duża popularność tańszych urządzeń firmy. Koreańczycy nie podzielili się szczegółami na temat sprzedaży poszczególnych urządzeń, wspomniano jedynie, że Galaxy J 2017, zanotowała „solidną sprzedaż”. Duży wpływ na wyniki miała też sprzedaż samych ekranów OLED, których Samsung jest czołowym producentem.

W związku z dobrą sytuacją Samsung z optymizmem patrzy w przyszłość i planuje wzmocnić swoją obecność na rynku smartphone’ów dzięki rozwojowi nowych technologii oraz ulepszeniu wsparciu dla swoich usług i aplikacji.

Zdjęcie: Flickr/krrisd

podobne treści