biznes

Rekordowe przychody z reklam internetowych

Podobno mamy kryzys. Jeśli tak jest w rzeczywistości, jest jedna branża, która dzielnie stawia mu opór. Jest to branża reklam internetowych, która jeszcze nigdy w swojej historii nie miała się tak dobrze. Przynajmniej w Stanach.

Dane zebrane przez Interactive Advertising Bureau we współpracy z PricewaterhouseCoopers są bardzo optymistyczne. W pierwszym kwartale tego roku przychody z reklam internetowych wzrosły o 15% w stosunku do tego samego kwartału w roku ubiegłym, osiągając rekordowy, jak na początek roku, poziom 8,4 miliarda dolarów. Ogólny rekord przychodów wynosi 9 miliardów dolarów i został zanotowany w poprzednim kwartale.

Co ciekawe większość tych przychodów generowana jest przez reklamy tekstowe, których niekwestionowanym królem jest Google.

To bardzo pozytywny znak. Z jednej strony świadczy to o stałym wzroście znaczenia Internetu jako medium reklamowego, z drugiej strony jeśli ktoś wydaje pieniądze na reklamę, ma uzasadnione podejrzenia, że te pieniądze przełożą się na wzrost zakupów.

[AP, wykres IAB, thx Jack]

podobne treści