grynews

Rekord StarCrafta II

Blizzard Entertainment, Inc. ogłosił, że światowa sprzedaż StarCraft II: Wings of Liberty w pierwszym dniu po premierze osiągnęła przełomowy wynik ponad 1 miliona egzemplarzy, co czyni go najlepiej sprzedającą sie grą PC roku 2010 w ciągu pierwszych 24 godzin dostępności. Wyniki sprzedaży rosły dalej, by po 48 godzinach wynieść ponad 1,5 miliona egzemplarzy, co oznacza, że gra ustanowiła rekord dla najszybciej sprzedającej się strategii wszech czasów.

StarCraft II został wydany 27 lipca jednocześnie w Ameryce Północnej, Europie, Korei Południowej, Australii, Nowej Zelandii, Rosji, Brazylii, Chile, Argentynie, Singapurze, Indonezji, Malezji, Tajlandii, Filipinach oraz niektórych regionach Tajwanu, Hong Kongu i Makao. Ponad 10 000 sklepów na całym świecie otworzyło drzwi o północy, by świętować premierę, a deweloperzy Blizzard Entertainment byli obecni na kilku oficjalnych nocnych imprezach, by uczcić to wydarzenie wraz z graczami i podpisywać zakupione gry.
„Wydaliśmy StarCraft II w 11 różnych językach i na 5 kontynentach, gdyż chcieliśmy upewnić się, że możliwie największa liczba graczy będzie mogła zalogować się i grać w dniu premiery”, powiedział  Mike Morhaime, Dyrektor Generalny i współzałożyciel Blizzard Entertainment. „Jesteśmy zadowoleni, że tak wielu ludzi na całym świecie już odebrało swój egzemplarz gry i z niecierpliwością czekamy, by w kolejnych tygodniach i miesiącach przywitać w Battle.net jeszcze więcej graczy”.
StarCraft II to kontynuacja hitu Blizzard Entertainment z roku 1998, który został ogłoszony przez graczy i krytyków na całym świecie jedną z najlepszych strategii czasu rzeczywistego w historii. Wyposażony w doskonały silnik graficzny, StarCraft II raz jeszcze skupi się na starciu między protosami, terranami i zergami, przy czym każda z tych ras wystawi do walki legiony weteranów oraz ulepszonych i zupełnie nowych jednostek. Wszyscy gracze będą mogli także doświadczyć rozgrywki online na niedoścignionym poziomie, gdyż StarCraft II jest dostępny za pośrednictwem nowej wersji Battle.net. 

Battle.net został gruntownie zmodyfikowany, by stać się najlepszym miejscem do grania w sieci. Wyposażono go w nowe funkcje, jak komunikacja głosowa, przechowywanie plików z użyciem technologii chmurowego przetwarzania danych, ligi i rankingi, system osiągnięć, śledzenie statystyk i nie tylko.

Kampania dla pojedynczego gracza w StarCraft II: Wings of Liberty kontynuuje sagę w miejscu, gdzie zakończyła się ona w StarCraft: Brood War. Fabuła przedstawia czyny szeryfa, który stanął na czele rebelii, Jima Raynora, jak również losy znajomych oraz nowych bohaterów. Gracze będą mogli stworzyć własne niepowtarzalne doświadczenie poprzez wybór własnej ścieżki misji oraz technologii i ulepszeń badawczych odpowiadających ich stylowi gry w trakcie kampanii złożonej z 29 misji. W grze znajdą się także misje w trybie challenge o ściśle określonych celach, które wprowadziliśmy, by zaznajomić graczy z podstawami strategii używanych w grach wieloosobowych.
Więcej informacji o StarCraft II: Wings of Liberty można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej, pod adresem eu.starcraft2.com.

podobne treści

  • kura

    tekst mocno sponsorowany – nawet po dlugości widać :>