grynews

Reklama gry na Xboxa wycofana, zawierała obrazy z Playstation

Brytyjska Advertising Standards Authority zakazała pokazywania reklamy gry Final Fantasy XIII na Xboxa 360, ponieważ udowodniono, że wykorzystano w niej nagrania z tej samej gry, ale odtwarzanej na Playstation 3.

Winę za wpadkę ponosi agencja reklamowa Square-Enix, odpowiedzialna za materiał promocyjny. Oberwie się jednak także Microsoftowi. Media obiegła bowiem wiadomość, że ASA, rada odpowiedzialna za standardy na rynku reklamowym, obejrzała Final Fantasy na obu konsolach, aby porównać jakość obrazu. Okazało się, że istnieje „łatwa do zauważenia różnica w jakości obrazu między konsolami – obraz odtwarzany z PS3 jest ostrzejszy, a kolory są bardziej nasycone niż w obrazie z Xboxa.”

ASA zainteresowała się sprawą, kiedy wyposażony w sokole oko Brytyjczyk dostrzegł, że z reklamą jest coś nie tak – zawierała obraz z PS3, czyli lepszy od tego, który widział na konsoli Microsoftu.

Reklamę wycofano, ponieważ „niosła mylące treści”. [Kat Hannaford/giz, The Telegraph, Kotaku]

podobne treści

  • CAS
  • mama
  • Michał Jankowski

    Niestety FF XIII mocno rozczarowuje. Walka jednym przyciskiem. Praktycznie brak wpływu na rozwój postaci. Strasznie mi przykro że nie mogę poznać kolejnej historyjki z serii FF ale po prostu szkoda mi jest czasu na durne klikanie „Autobattle”. Totalnie bez sensu. Z tej żałości zainstalowałem ponownie FF VIII na laptopie

  • ergeg
  • evev