biznesnewsWiadomość główna

Recycling i powrót na rynek przyszłością Galaxy Note 7?

Jednym z najgorętszych tematów ubiegłej jesieni, były niewątpliwie zapalające się akumulatory Samsungów Galaxy Note 7. Po serii tego typu incydentów, Samsung zdecydował o wycofaniu ich ze sprzedaży i wymianie na inne modele. Co jednak zrobić z taką ilością zwróconych urządzeń? Odpowiedzią jest recycling oraz powrót do sklepów.

Magazyny pełne niesprzedanych lub zwróconych Samsungów Galaxy Note 7 są sporym problemem dla kierownictwa koreańskiego czebolu. Na skutek przeprowadzonej bardzo sprawnie akcji wymiany, Samsung nie tylko nie zarobił na sprzedaży Galaxy Note 7, ale musiał też ponieść dodatkowe koszty. Pewną odpowiedzią na to wyzwanie, jest poddanie wycofanych urządzeń recyclingowi.

Część elementów wykorzystanych do ich budowy, zostanie użytych ponownie, a obróbka metali ma odbywać się w zgodzie z obowiązującymi normami z zakresu troski o środowisko. Ale to nie wszystko – część Samsungów Galaxy Note 7 trafi prawdopodobnie do sprzedaży.

Przynajmniej taki wariant rozważa kierownictwo Samsunga, ale na razie nie jest to jeszcze pewne. Firma obecnie bada rynki i sprawdza możliwości operatorów oraz ewentualne zapotrzebowanie na ten model telefonu. Jeśli sondowanie rynku wypadnie pomyślnie, Samsung przekaże bardziej konkretne informacje na temat ich dostępności. Miejmy nadzieję, że tym razem obejdzie się bez problemów z akumulatorami.

Zdjęcie: Samsung

podobne treści