news

Recenzja Sony Dash: internetowy radiobudzik

Sony nazywa Dash „spersonalizowanym sprzętem do przeglądanie Internetu”. Dash wydaje się bardziej podobny do zbyt drogiego radia z zegarkiem, ale to nie słowa krytyki. Porównanie jest nieuniknione, ponieważ to droższa i bardziej poważna wersja Chumby.

Oba urządzenia działają na podstawie widgetów, czyli małych aplikacji
internetowych, których jest około tysiąca. Służą do korzystania z Facebooka, Gizmodo, Flickr, Twittera, prognozy pogody i innych stron oraz serwisów streamingowych, jak radio Pandora i filmu od Netflix.

Sony Dash Review: The Clock Radio, EvolvedSony nie chce, by  Dash porównywano do iPada, z wielu powodów. Tablet Apple jest droższy o 300 dolarów, ma większy ekran i bogactwo aplikacji. Przede wszystkim, jest przenośny. Dash musi być podłączony do prądu. Można powiedzieć, że to prostszy sprzęt do prostszych rzeczy.

Problem w tym, że korzystanie z Dasha to udręka. Działa niemiłosiernie wolno. Pod. Każdym. Względem.

Nawigacja po interfejsie zmusza do nieustannego przebijania się przez wolno ładujące się ekrany. Instalowanie aplikacji to jak leczenie kanałowe bez znieczulenia. Tymczasem bez aplikacji sprzęt jest prawie bezwartościowy. Wgrane aplikacje bywają nieporęczne. Aby z nich korzystać trzeba wpisać jakieś dane, itp. Łatwiej je przystosować do swoich preferencji na komputerze niż na Dashu.

Sony Dash Review: The Clock Radio, EvolvedKolejne niby drobiazgi sprawiają, że łatwo się do niego zniechęcić. Po wyładowaniu, Dash godzinami się włącza, ładuje treść, autoryzuje połączenie. Obudowa pozostawia wiele do życzenia. Między plastikową obwódką i głośnikiem tworzą się smugi.  Nawet jako budzik, Dash rozczarowuje – aplikacja Pandora nie pozwala na ustawienie na przykład Slayera jako dzwonka.

Plusów też jest kilka. Sony dopracował współpracę z Netflix i Amazon Video, więc filmów ci dostatek. Przeglądanie Internetu jest wolniejsze, ale ładowanie filmów i programów telewizyjnych szybsze niż na komputerze. 7-calowy ekran 800×480 jest fantastyczny – jasny, z nasyconymi kolorami. Dash świetnie się nadaje do słuchania internetowego radia, jak Pandora i Slacker, choć jakość dźwięku nie powala na kolana.

Dash jest jak akt sprzeciwu wobec czasów, w których każde urządzenie próbuje pełnić tysiąc funkcji. To prosty gadżet do postawienia w kuchni, na którym można coś obejrzeć lub sprawdzić w Sieci, posłuchać muzyki. Do tego się nadaje. Tylko do tego.

Sony Dash Review: The Clock Radio, Evolved Świetny ekran

Sony Dash Review: The Clock Radio, Evolved Aplikacje Chumby

Sony Dash Review: The Clock Radio, Evolved Dobrze zintegrowany z Netflix

Sony Dash Review: The Clock Radio, Evolved 200 dolarów to nie tak dużo, ale i nie mało

Sony Dash Review: The Clock Radio, Evolved Słaby interface

Sony Dash Review: The Clock Radio, Evolved Powooolny

[Matt Buchanan/giz, Sony]

podobne treści

  • mas

    Mam na sprzedaż takie cacko nowe z SS . Więcej informacji pod nr. gg : 8106602 i nr. tel 785-959-178