newssmartfony

Recenzja: HTC Incredible

Incredible został stworzony według sprawdzonej recepty firmy HTC: miks systemów operacyjnych Sense oraz Android 2.1, wydajny procesor i sprawdzony operator komórkowy.

Amerykański Incredible jest zasadniczo taki sam jak wydany tylko w Europie Desire. Różni się czarno-czerwoną obudową, 8-megapikselowym aparatem fotograficznym oraz operatorem komórkowym. Ma ten sam interfejs połączonych Androida 2.1 i Sense oraz funkcję Friend Stream łączącą w jedną całość wiadomości z Twittera, Facebooka i Flickera. HTC Incerdible ma również najlepszą klawiaturę dotykową, jaką stworzono dla Androida.

#!#photo2#!#

Sprzęt

Z przodu telefonu widzimy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 800×480 pikseli, cztery przyciski oraz optyczny joystick. Ekran wydaje się być ten sam co w Nexus One, czyli niezwykle przyjemny dla oczu. Ma on co prawda minimalne kłopoty z wyświetlaniem niektórych kolorów, ale kto by się tym przejmował.

Z boku telefonu znajdziemy nietypowy port micro USB. Optyczny dżojstik HTC Incredible sprawuje się ogólnie nieźle, a akumulator w telefonie jest w porządku. Tylko w porządku, ponieważ Android ma skłonności do uruchamiania wielu procesów w tle.

HTC Droid Incredible Review: More Like Impressive

Aparat fotograficzny

W Incredible jest czymś wyjątkowym ze względu na rozdzielczość – już dawno temu zostaliśmy przyzwyczajeni do telefonów z aparatem 5MPx. Niestety 8MPx w najnowszym smartphonie HTC nie przekłada się na równie niesamowitą jakość zdjęć.

Są jednak w nim rzeczy, dla których warto w niego korzystać.

Po pierwsze: zrobienie zdjęcia trwa całe dwie sekundy. Przejście z widoku ekranu głównego do podglądu fotografii trwa tyle tylko dlatego, że aparat nie ma przycisku dedykowanego do robienia zdjęć. Dodatkowo Incredible został wyposażony w autofocus, a dokładniej mówiąc: dotykowy autofocus.

Po drugie: ilość parametrów fotografii. Mamy tutaj możliwość ustawienia, między innymi: jasności, nasycenia, kontrastu oraz ISO (zakres 100-1250). Do tego dochodzi mnogość opcji przy obróbce zdjęć – sepia, skala szarości oraz negatyw to tylko niektóre z nich.

Werdykt

Jeśli będziesz w Stanach i będziesz mógł wybierać między smartphonami firm RIM, idącego na dno Palma oraz HTC, to będziesz mógł ze spokojnym sumieniem wybrać Incredible. Nie sugeruj się jednak jego nazwą przy zakupie – nie jest on aż taki dobry. [matt buchanan/giz]

HTC Droid Incredible Review: More Like ImpressiveSzybkość

HTC Droid Incredible Review: More Like ImpressiveDzięki Sense Android stał się bardziej użyteczny

HTC Droid Incredible Review: More Like ImpressiveObsługa aparatu fotograficznego jest świetna, same zdjęcia i filmy „tylko” porządne

HTC Droid Incredible Review: More Like ImpressivePlastikowa obudowa wygląda na tandetną

HTC Droid Incredible Review: More Like ImpressiveNakładanie się w niektórych miejscach interfejsów Androida i Sense

podobne treści