news

Recenzja Cignias NAO Symphony: Teoretycznie do iPoda, praktycznie do Blackberry

Cignias NAO Symphony wygląda jak każda inna stacja dokująca do iPoda. Ale jest inna niż wszystkie. Bo jest w stanie przekazywać muzykę bezprzewodowo, a do tego równie dobrze działa z telefonami BlackBerry.

Teoretycznie elastyczność NAO Symphony zadziwia: można przesyłać mu muzykę przez stację dokującą do iPoda, ale równie dobrze przez Bluetooth, Wi-Fi lub standardowy port pomocniczy AUX. Aplikacje kontrolujące urządzenie można zainstalować na iPodzie czy iPhonie lub Blackberry. Dla tradycjonalistów przeznaczono starego, dobrego pilota na podczerwień.

W praktyce jednak nie wygląda to tak dobrze.

Jeśli korzystasz z iPhone’a, możesz przesyłać muzykę jedynie przez Bluetooth, ale kontrolujesz stację poprzez Wi-Fi, korzystając z aplikacji MusicNAO. Musisz więc przełączać się między programem iPod na swoim iPhonie, gdzie wybierasz utwory, a MusicNAO, gdzie ustawiasz… wszystko inne, łącznie z głośnością.

Na BlackBerry sytuacja wygląda nieco lepiej. Tu możesz przesyłać muzykę przez Wi-Fi, a całe zarządzanie muzyką odbywa się poprzez jedną aplikację. Dlaczego jednak do sterowania iPodem podłączonym do stacji dokującej konieczne jest włączenie osobnej aplikacji, trudno zrozumieć.

Cignias NAO Symphony Review: A Wireless iPod Dock for BlackberrysDioda na środku obudowy głośnika służy za wskaźnik tego, co urządzenie akurat robi. Świeci się na zielono, jeśli akurat przesyłasz do niego muzykę przez Wi-Fi, na niebiesko – jeśli przez Bluetooth, na czerwono – jeśli dzieje się źle. A cała reszta? Cóż, nie oczekuj zbyt wiele. Stacja dokująca nie powie ci o tym, co się z nią dzieje, nic więcej, nawet poprzez obsługujące ją aplikacje. Nic więc dziwnego, że czasem trudno dojść dlaczego muzyka nie chce się odtwarzać (a zdarza się to nierzadko).

Przekazywanie muzyki poprzez Bluetooth okazują się pewniejsze. Ale oczywiście oznacza to, że muzyka może przestać grać gdy tylko oddalisz się ze swoim telefonem na więcej niż 3 m od urządzenia. To dosyć irytujące.

Aha, à propos muzyki – jak brzmi poprzez NAO Symphony? Nieźle. Nie rewelacyjnie, ale też nie najgorzej, jak z typowej stacji dokującej do iPoda. Nie ma co wnikać w szczegóły. Po prostu, jeśli chcesz wypełnić pokój odpowiednio mocnym dźwiękiem, bez zbędnych zakłóceń, Symphony zrobi to porządnie, dając przy tym sporo przyjemności.

Cignias NAO Symphony Review: A Wireless iPod Dock for BlackberrysStacja dokująca do iPoda, która działa też z telefonami BlackBerry
Cignias NAO Symphony Review: A Wireless iPod Dock for Blackberrys
Mnóstwo sposobów na sterowanie urządzeniem i przekazywanie muzyki
Cignias NAO Symphony Review: A Wireless iPod Dock for Blackberrys
W sumie dźwięk jest całkiem w porządku
Cignias NAO Symphony Review: A Wireless iPod Dock for BlackberrysMuzyka czasem się nie odtwarza, bez żadnego wyraźnego powodu
Cignias NAO Symphony Review: A Wireless iPod Dock for BlackberrysSprawa z aplikacjami i połączeniami bezprzewodowymi przez iPhone może być kłopotliwa, a dwie aplikacje na BlackBerry wydają się całkiem bez sensu. [Cignias]

podobne treści