news

Recenzja Adidas miCoach – jak Nike+, tylko lepszy

Adidas miCoach to system śledzenia aktywności podczas ćwiczeń, podobny do znanego i u nas Nike+. Jednak miCoach dostarcza znacznie więcej informacji. A do tego dysponuje seksownym głosem, który poprowadzi twoją gimnastykę.

Ma być droższy od Nike+, ale też jest lepszy, bo zawiera krokomierz, czujnik pulsu i internetowego doradcę, a dostarcza tyle wykresów, że zadowoli nawet najbardziej wykręconych biegaczy.

Ile tu części!

Niech nie przeraża was liczba elementów i kabelków – system bardzo łatwo złożyć. Na początek należy podłączyć jednostkę centralną, czyli mózg całego urządzenia, do komputera. W czasie, gdy baterie będą się ładować, możecie ułożyć plan ćwiczeń i ściągnąć oprogramowanie ze strony miCoach. To oprogramowanie będzie wyświetlało zebrane dane i umieszczało je w serwisie internetowym.

Załadowanie oprogramowania, stworzenie konta na stronie i naładowanie urządzenia zajmuje chwilę. Potem wystarczy podłączyć dołączoną słuchawkę (lub własne, jeśli wolicie), przypiąć urządzenie do paska, przyczepić czujniki kroków do sznurowadeł, owinąć czujnik pulsu wokół tułowia i poczekać, aż urządzenie porozumie się z wszystkimi częściami. I już możemy ruszać na przebieżkę.

Zaraz, zaraz, wystarczy co zrobić?

Może i brzmi to jak sporo zachodu przed każdym biegiem, ale tak naprawdę podłączenie wszystkiego zajmuje chwilę. Pasek z czujnikiem pulsu jest wygodny, a czujnik kroków dobrze trzyma się sznurowadeł.

W przeciwieństwie do Nike+, który działa tylko z określonymi odtwarzaczami muzyki, miCoach współpracuje z każdym urządzeniem, nawet walkmenem. Wystarczy użyć kabelka z dwoma łączami typu mini-jack i już możesz słuchać muzyki podczas treningu.

Podczas biegu

Gdy biegniesz, możesz skorzystać dwóch trybów: dowolnego i trenerskiego. W trybie dowolnym urządzenie będzie po prostu monitorować twoje działania i zapisywać je do późniejszego przeglądania na komputerze. W trybie trenerskim będzie robiło to samo, ale także poprowadzi twoje ćwiczenia. I nie jest to tak wkurzające jak brzmi. Masz do wyboru kilka całkiem przyjemnych dla ucha głosów, które od czasu do czasu poinformują cię o statystykach biegu czy stwierdzą, że biegniesz za szybko.

Po biegu

Kiedy skończysz biegać, podłączasz urządzenie do komputera. Przekazywanie danych przebiega gładko i automatycznie.

Strona miCoach

Trzeba przyznać, że strona internetowa miCoach jest świetna. Śmiesznie prosta i intuicyjna.

Jeśli chcesz użyć gotowego planu ćwiczeń, możesz wybrać go na stronie, a następnie dostosować do swoich potrzeb. Dostępne plany są godne polecenia, zwłaszcza początkującym biegaczom. Ponadto można przejrzeć kalendarz ćwiczeń, dane na temat tego, ile już przebiegłeś oraz wskazówki i porady. 

Jedyne, czego brakuje, to elementu społecznościowego. Nie ma możliwości dzielenia się rozkładem ćwiczeń czy osiągniętymi wynikami z innymi użytkownikami. Jednak Adidas twierdzi, że pracuje już nad tym elementem, więc może już niedługo naprawi swój błąd.

Baterie

Te w urządzeniu centralnym są wystarczająco wytrzymałe, by nie dać ci wymówki przed wybiegnięciem z domu. Jedno ładowanie starcza na kilka tygodni biegania. Specyfikacja stwierdza, że w pełni naładowane baterie wystarczają na 10 godzin działania, ale w praktyce radzą sobie lepiej. Najwyraźniej codzienne zgrywanie danych do komputera wystarcza im, by wystarczająco się naładowały. Dzięki temu w ogóle nie musimy się nimi przejmować.

Czujniki kroków natomiast mają baterię jednorazową, ale w przeciwieństwie do Nike+ można ją wymienić. Choć wymaga to trochę walki z materią.

Ocena

Trudno nie zakochać się w tym urządzeniu. Pełną satysfakcję z biegów zapewniają dane osiągach. A przyjemność używania myCoach sprawia, że człowiekowi aż nie chce się leżeć na kanapie. Zdecydowanie warto!

Wymienna bateria w czujniku kroków (mimo, że przy wymianie trzeba się trochę nasiłować).

Kompatybilny z dowolnym odtwarzaczem muzyki.

Dane. Dane. Mnóstwo danych. Zapewnia dostęp do mnóstwa zestawień, ale nie zmusza byś wszystkie przejrzał.

Długi czas życia baterii.

Jednostka centralna ładowana przez USB.

Obszerny wybór planów ćwiczeń dostępnych na stronie internetowej dla wszystkich, którzy chcą z nich skorzystać.

System zawiera wiele elementów i może przerazić nowych użytkowników. Może na przykład czujnik pulsu i jednostka centralna powinny być połączone w jedno?

Brak społecznościowych elementów na stronie internetowej (choć Adidas twierdzi, że to się zmieni).

[Adidas]

podobne treści

 • a.kornecki

  Witam
  Zakupiłem to urządzenie wczoraj, niestety nadal nie udało mi się tego uruchomić.
  Ciągły komunikat błędu error 810, przy próbie synchronizacji z komputerem. Nie działa również komunikacja z krokomierzem, poczytałem na innych forach, i wszędzie ludzie zgłaszają te same, albo jeszcze inne błędy. Naprawdę nie polecam, 500 zł wywalone w błoto, mam nadzieję że w sklepie przyjmą mi zwrot.

 • limpsoft

  Używam od tygodnia, jest rewelacyjny. System obsługi jest naprawdę prosty, pełna synchronizacja urządzenie – komputer. Jeżeli potrafisz założyć konto pocztowe, poradzisz sobie z obsługą tego urządzenia.

 • tomi708

  Czy ktoś, wie czy działa z Windows 7 lub xp mode w windows 7 ?

  Bym był bardzo wdzięczny.

 • Przemek Rychlewicz

  zapomniałeś dodać, że wszystko jest po angielsku. Wszystko, czyli trener, strona i treningi