ciekawostkinewssprzęt

RC: HP szykuje premierę komputera z projektorem i skanerem 3D

Wygląda na to, że deklaracje Meg Whitman, dotyczące zmiany podejścia HP do produkcji PC-tów nie były tylko pustą, marketingową paplaniną. Jak informuje popularny portal Re/code, amerykańska firma już niebawem pokaże światu swój pierwszy komputer z wbudowanym projektorem i skanerem 3D.

Zgodnie z doniesieniami serwisu, powołującego się na zaufane, anonimowe źródło wewnątrz HP, nowy komputer tej firmy z całą pewnością będzie wyróżniać się z grona jej dotychczasowych, nudnych urządzeń tego typu. W skład zestawu, noszącego roboczą nazwę „Sprout”, wejdą ponoć: duży, dobry jakościowy monitor, przypominający ekrany montowane w produktach z serii Pavilion Touchsmart, dorównujący mu wielkością, płaski panel dotykowy oraz tajemniczy, niespotykany dotąd moduł z projektorem i skanerem 3D.

Całość, choć pozornie dziwaczna, będzie ponoć działać w bardzo intuicyjny i łatwy  do przyswojenia sposób. Zastępujący klasyczną klawiaturę, duży panel dotykowy odgrywa w tym układzie rolę wyświetlacza dla obrazów emitowanych przez podwieszony projektor. To właśnie w nim upatruje się największy atut PC-ta, bowiem dzięki wykorzystaniu skanera, będzie on umożliwiać użytkownikom modyfikowanie wyświetlanych obrazów przy wykorzystaniu rysika bądź ręki. Według źródeł serwisu, pula dostępnych możliwości ogranicza się w tej chwili zmniejszania, zwiększania, obracania i przemieszczania pokazywanych elementów.

Kolejną z zalet komputera ma być możliwość skanowania dowolnych obiektów i edytowania ich za pośrednictwem programów graficznych bądź projektora. Według źródeł Re/code, sprzęt będzie od początku działać pod kontrolą którejś z najnowszych wersji Windowsa, ale HP wciąż rozważa przesiadkę na Chrome OS. Choć pozostała część wyposażenia PC pozostaje nieznana, to zdaniem serwisu zdecydowanie będzie on urządzeniem z górnej, a może nawet najwyższej półki cenowo-sprzętowej.

Zgodnie z informacjami portalu, nowe cacko HP będzie dedykowane przede wszystkim rozmaitym klientom biznesowym, ale firma nie zamierza zamykać się na pozostałe grupy konsumentów, w tym przede wszystkim profesjonalnych grafików. Czegoś więcej powinniśmy dowiedzieć się jeszcze przed końcem tego miesiąca, kiedy to ma nastąpić oficjalna premiera sprzętu.

Źródło: Re/code via Windows Central

podobne treści