grynews

Razer Switchblade: 7-calowa „konsola” z dotykowym ekranem i konfigurowalną klawiaturą

Razer Switchblade jest nietypowym gadżetem, swoim wyglądem i funkcjonalnością przypominającym połączenie Nintendo DS, w pełni programowalnej klawiatury i procesora Intela.

Cechą, która odróżnia Switchblade (które jest jeszcze prototypem) od pozostałych przenośnych urządzeń do grania, jest klawiatura. Stanowi ona ciekawe dopełnienie dotykowego, siedmiocalowego ekranu, za pomocą którego można wydawać rozkazy jednostkom lub rzucać czary. Całość nietypowego wyposażenia konsoli stanowi procesor Intel Atom, który powinien poradzić sobie z większością gier.

Na zdjęciach powyżej widzimy Swithblade’a z uruchomionymi Warcraftem 3, przykład przeniesienia symboli z gier prosto na klawiaturę oraz coś, do czego będzie można wpiąć jedyny brakujący (moim zdaniem) kontroler, czyli myszkę. Kolega redakcyjny z amerykańskiego Gizmodo był pod wrażeniem grywalności i poręczności tego urządzenia. Teraz pozostaje nam poczekać na informację na temat jego ceny i pełną specyfikację techniczną. Oby tylko jedna z nich rzucała na kolana.

podobne treści

 • amperion

  Ja widzę tylko warcrafta3

 • michal.andrzejewski1982

  nareszcie oledowa klawiatura, która ma szansę trafić do sprzedaży!

 • salet007

  „[…] procesor Intel Atom, który powinien poradzić sobie z większością gier”

  Czekaj, co?

 • Anonim

  hahaha. Salet007 tu masz racje. z filmami 720p nie daje rady ale z WOW musi :)

  a tak na poważnie może wsadzili jakiś chip graficzny do tego.

 • Anonim

  hahaha. Salet007 tu masz racje. z filmami 720p nie daje rady ale z WW3 musi :)
  moze wszystko na LOW i 640×480

  a tak na poważnie może wsadzili jakiś chip graficzny do tego.

 • Kamil .qam Przybysz

  Pamiętajcie, że najmocniejszy Atom Pineview ma dwa rdzenie, 1,8 GHz na zegarze i 1mb L2 – to już nie jest taka tragedia – wszystko zależy od karty graficznej. Jeśli to będzie coś z rodziny ION (lub lepiej) to granie będzie możliwe :)