gadżety

Razer OSVR czyli gogle VR do samodzielnego montażu

Choć w ciągu kilku ostatnich lat wiele już napisano na temat różnego rodzaju gogli VR, ale jeszcze sporo czasu minie, zanim technologia ta na dobre zagości w naszych domach. A to stać się może dopiero wtedy, gdy odpowiednie urządzenia staną się tańsze. Razer ma już nawet pomysł na to, jak to osiągnąć. Ich rozwiązaniem są gogle VR do samodzielnego montażu.

Opracowana przez firmę platforma nazywa się Razer OSVR (Open Source Virtual Reality). Według zapewnień twórców współpracuje ona z wieloma systemami operacyjnymi. Razer OSVR posiada wsparcie dla popularnych silników gier komputerowych, obsługuje kontrolę gestami i współpracuje z wieloma rodzajami gogli VR, między innymi z goglami Oculus Rift DK2.

Razer planuje też udostępnić zestaw OSVR Hacker Dev Kit, w którego skład wchodzić będą oparte na otwartej licencji podzespoły, które posłużą do budowy własnych gogli VR. Zestaw ma kosztować 200 dolarów, a opracowany przez Razer projekt ma być na tyle elastyczny, by w przyszłości można było zastąpić poszczególne podzespoły ich nowszymi wersjami. Gotowy zestaw zawierający wszystkie elementy potrzebne do samodzielnej konstrukcji (między innymi matrycę 5,5 cala i zestaw odpowiednich czujników) będzie dostępny w czerwcu, ale już teraz każdy może pobrać plany, które po samodzielnym zakupie odpowiednich podzespołów i wydrukowaniu obudowy posłużą do zmontowania własnego prototypu.

podobne treści