biznesWiadomość główna

Ray Kurzweil dołączy do Google

Ray Kurzweil – amerykański naukowiec, pisarz, futurolog, propagator idei transhumanizmu, pionier technologii OCR, syntezy mowy i rozpoznawania mowy, dołączy do ekipy Google. Od poniedziałku będzie dyrektorem ds. inżynierii w Mountain View.

W swojej pracy dla Google, Kurzweil zajmie się rozwojem nowych technologii ale nie zamierza także rezygnować z wykładów i pracy nad książkami.

„Od dłuższego czasu interesuję się technologią a w szczególności systemami uczącymi się; Kiedy miałem 14 lat napisałem oprogramowanie, które tworzyło muzykę a później wynalazłem między innymi pierwszy system, który, na potrzeby niewidomych, czytał tekst z kartki papieru. Zawsze chciałem tworzyć praktyczne systemy, które będą zmieniały ludzkie życie. Właśnie to fascynuje mnie najbardziej w byciu wynalazcą,” pisze Kurzweil w poście, w którym ogłosił swoją decyzję. „Jestem podekscytowany tym, że w Google będę mógł pracować nad jednymi z najtrudniejszych zagadnień współczesnej informatyki by w ciągu najbliższej dekady przenieść je z dziedziny „fantazji”, w rzeczywistość.”

[KurzweilAI via The Verge]

podobne treści