mobile

Raspberry Pi i Crankshaft jako odpowiednik Android Auto

Gotowe systemy multimedialne zgodne z Android Auto nie należą do najtańszych. Ale na szczęście jest alternatywa. Wystarczy sięgnąć po Raspberry Pi i darmowy system Crankshaft.

Przyda się jeszcze ekran dotykowy i zacięcie majsterkowicza, ponieważ jeśli będziecie chcieli pójść w ślady Huana Truonga, dewelopera Crankshaft, będziecie musieli samemu połączyć to w działającą całość. Ale nie będzie to najtrudniejsze zadanie – oprogramowanie należy zainstalować na karcie microSD, którą umieszcza się w Raspberry Pi 3. Ono z kolei połączone jest z ekranem dotykowym o przekątnej około 7 cali, który należy zainstalować w samochodzie.

Całość projektu kosztowała według twórcy około 110 dolarów, czyli znacznie mniej niż gotowe zestawy z Android Auto, takie jak na przykład Pioneer SPH DA120 czy Sony XAV-AX100 i jest to niezaprzeczalny plus.

Minusem projektu jest to, że nie jest jeszcze dopracowany. Crankshaft nie obsługuje mikrofonu, więc nie przyjmie komend głosowych. Nie wspiera też Bluetooth, ale w przyszłości ma się to zmienić. Powyżej możecie zobaczyć demonstrację projektu.

podobne treści