wtf

Ransomeware zachęca do gry w PUBG

Niestety przyzwyczailiśmy się już do tego, że ransomware jest smutną rzeczywistością, z którą musimy żyć. Ale czy na pewno musi być smutna? Badacze z MalwareHuntingTeam wykryli ransomware, które aby odszyfrować pliki użytkownika, zmusza go do tego, by zagrał w Playerunknown’s Battlegrounds (PUBG).

Wykryte niedawno PUBG Ransomeware szyfruje pliki użytkownika, takie jak dokumenty, obrazy czy pliki muzyczne, ale raczej nie zostanie zapamiętane w tak bolesny sposób, jak WannaCry. Głównie dlatego, że po tym, jak pliki zostaną już zaszyfrowane, ransomware wyświetla komunikat poniższej treści:

„Twoje pliki zostały zaszyfrowane przez PUBG Ransomware! Ale nie martw się! Nie jest trudno je odzyskać. Nie chcę twoich pieniędzy! Po prostu pograj w PUBG przez godzinę!”

Właściwie nie trzeba nawet grać, ponieważ ransomware odszyfrowuje pliki po chwilę wykryciu uruchomienia gry.

Jeśli więc chodzi o zagrożenie ze strony PUBG Ransomware, jest ono niewielkie, a ten złośliwy kod można traktować jako swego rodzaju żart. A przynajmniej do czasu, gdy dalsze analizy nie ujawnią, że pod tym niezbyt groźnie wyglądającym pozorem komputer infekowany jest przez dużo poważniejsze zagrożenie. Miejmy jednak nadzieję, że PUBG Ransomware pozostanie jedynie zabawną ciekawostką napisaną przez kogoś, kto nie ma nic wspólnego z twórcami PUBG.

podobne treści