ciekawostkikrótka piłkanews

Qualcomm wykupił 2400 patentów Hewlett-Packard

Qualcomm uzupełnia swoje coraz bogatsze portfolio. Amerykańska firma poinformowała dziś media na całym świecie, iż doszła do porozumienia w sprawie przejęcia 2400 patentów firmy Hewlett-Packard.

Zgodnie ze świeżo opublikowanym oświadczeniem firmy, przejęcie objęło przede wszystkim „rozwiązania dotyczące fundamentalnych technologii związanych z funkcjonowaniem systemów dedykowanych urządzeniom mobilnym”. Według krótkiego, publicznego podsumowania transakcji, w pakiecie znalazło się mnóstwo patentów stanowiących własność firm, które w ten czy inny sposób stały się w ostatnich latach częścią imperium HP . Mowa tu m.in. o Palm Inc., IPAQ czy też zajmującej się aktualizacjami typu over-the-air firmie Bitfone. Wydaje się to o tyle istotne, iż w szczególności Palm (podobnie jak choćby Nokia, BlackBerry czy Motorola) – był właścicielem patentów tworzących podstawę urządzeń, które nazywamy dziś nowoczesnymi smartfonami.

Równo 1400 z rozwiązań stanowiących część umowy między obydwiema firmami zostało zastrzeżonych na terytorium Stanów Zjednoczonych. Niestety, zarówno HP, jak i Qualcomm postanowiły nie ujawniać pozostałych detali transakcji.

Źródło: Android Central

podobne treści