biznesWiadomość główna

Qualcomm: Snapdragonów S4 nie wystarczy dla wszystkich

Qualcomm – jeden z największych na świecie dostawców procesorów do urządzeń mobilnych, oświadczył, że nie jest w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości chipów Snapdragon S4.

Zgodnie z prawem Murphy’ego jeżeli coś ma się zepsuć, zepsuje się w takim momencie by poczynić jak największe szkody. Można powiedzieć, że ostatnie oświadczenie Qualcommu plasuje się właśnie w tej kategorii. Amerykański producent procesorów Snapdragon S4 oświadczył bowiem, że nie będzie w stanie wyprodukować takich ilości swojego chipu, by sprostać złożonym zamówieniom.

Snapdragon S4 miał być wykorzystywany w ponad 150 urządzeniach opartych na systemach operacyjnych Android i Windows. Jednymi z największych odbiorców miało być HTC, Nokia oraz Lenovo. Wypuszczony niedawno HTC One XL jeszcze załapał się na nowy procesor, jednak w przypadku pozostałych producentów może nie być już tak różowo.

Qualcomm oświadczył, że fabryki produkujące aktualnie Snapdragona S4 nie mają wystarczającej mocy przerobowej by wyprodukować w tym roku odpowiednią liczbę układów. Qualcomm będzie starał się przekonać producentów sprzętu by w swoich smartphone’ach i tabletach zastosowali inne procesory swojej produkcji, ale może skończyć się to zmianą dostawcy procesorów. A to może spowodować konieczność przerobienia już gotowej architektury i wpłynąć na końcową cenę urządzeń.

Informację przekazał COO Qualcommu, Steve Mollenkopf, na konferencji przeznaczonej dla inwestorów: „Staramy się pomóc klientom w dostosowaniu ich urządzeń do naszego chipsetu Fusion 2… [ale] spodziewamy się, że alternatywne, nie produkowane przez nas chipsety, również będą używane by rozwiązać ten problem.”

[Telegraph]

podobne treści