biznes

Qualcomm domaga się zakazu importu iPhone’ów do USA

Apple będzie musiało przygotować się do kolejnej batalii patentowej. Tym razem jednak nie chodzi o Samsunga – pozew o naruszenie co najmniej sześciu patentów złożył Qualcomm. I domaga się wstrzymania importu do Stanów Zjednoczonych części telefonów z iOS.

Qualcomm, wieloletni dostawca podzespołów do produktów Apple, twierdzi, że Cupertino naruszyło co najmniej sześć patentów związanych z oszczędzaniem baterii w trakcie pracy iPhone’ów w sieciach komórkowych. Firma złożyła pozew w tej sprawie do sądu w Kalifornii oraz do amerykańskiej komisji handlu międzynarodowego (USITC) domagając się, między innymi, wydania zakazu importu do Stanów Zjednoczonych niektórych telefonów z iOS. Niestety, na razie nie wiadomo dokładnie jakich.

A to jest akurat dość istotna informacja, ponieważ ewentualne wstrzymanie importu do USA najnowszej generacji urządzeń Apple miałoby ogromne konsekwencje dla Cupertino. Ale na to się raczej nie zanosi – USITC przyjrzy się sprawie w przyszłym miesiącu, a całość sporu będzie ciągnęła się zapewne miesiącami. Zwłaszcza, że Apple w styczniu też pozwało Qualcomma twierdząc, że firma pobiera opłaty za coś, za co nie powinien tego robić.

Zdjęcie: Flickr/LinuxTag

podobne treści