gadżety

Puls, czyli smartwatch Will.i.am

Apple i Google nie były jedynymi firmami, które w mijającym tygodniu postanowiły pochwalić się swoimi nowymi gadżetami – Will.i.am, amerykański muzyk oraz entuzjasta technologii, zaprezentował też własnego smartwatcha o nazwie Puls.

Współzałożyciel grupy The Black Eyed Peas, który od kilku lat pracuje także jako dyrektor kreatywny Intela, realizuje coraz ambitniejsze projekty. Co ciekawe, nie chodzi wcale o solowe nagrania, a o gadżety, nad którymi pracuje jego firma o nazwie i.am+. W tym tygodniu zaprezentował on urządzenie o nazwie Puls.

Według Will.i.am prace nad tym projektem prowadzone były przez dwa i pół roku, a ich rezultatem jest urządzenie, które definitywnie „nie jest zegarkiem”, a bliżej mu do telefonu w kształcie bransoletki, ponieważ w odróżnieniu od większości smartwatchy, Puls może działać w pełni samodzielnie. Pod zakrzywionym dotykowym wyświetlaczem znalazło się więc miejsce zarówno dla karty SIM, jak i dla 16 GB pamięci, 1 GB pamięci RAM, GPSu, baterii umieszczonej wokół bransolety, krokomierza, akcelerometru oraz procesora Snapdragon. Całość działa pod kontrolą Androida zmodyfikowanego przez zespół i.am+.

Oprócz wszystkich funkcji typowych dla smartwatcha, oraz możliwości wykonywania połączeń telefonicznych, Puls to także serwis streamujący muzykę, asystent głosowy oraz aplikacje fitnessowe. Wszystko przygotowane przez pracowników rapera.

Ale Will.i.am nie zamierza zatrzymać się na „inteligentnych zegarkach”. Wraz z urządzeniem zaprezentowano akcesoria pasujące do niego. Nie były to jednak standardowe obudowy czy głośniki, a elementy garderoby, takie jak kurtka z wbudowanym akumulatorem, która będzie ładować Puls przez kontakt z rękawem, czy plecak z wbudowanymi głośnikami.

Choć Will.i.am pochwalił się wieloma rzeczami, podczas prezentacji zabrakło najważniejszej informacji – na razie nie wiemy ile urządzenie będzie kosztowało, ani kiedy trafi do sprzedaży.

podobne treści