news

PSP2: większy ekran, HD, trackpad, premiera za rok?

W czasie, gdy Tokyo Game Show trwało w najlepsze, Sony zorganizowało prywatną imprezę, na której zaprezentowało PlayStation Portable 2.

Z informacji, do których dotarło Kotaku wynika, że PSP2 będzie posiadać na tylnej części obudowy panel dotykowy wyglądający jak duży trackpad. W trakcie prezentacji Sony nie wytłumaczyło dokładnie, w jaki sposób będzie działać nowy kontroler. Wygląda na to, że o jego funkcjonalność będą musieli się zatroszczyć twórcy gier i pozostałych aplikacji.

Obraz wyświetlany przez następcę PSP ma być nie tylko ostrzejszy, ale i widoczny na większym o cały cal ekranie. Oznacza to, że samo PSP2 też będzie trochę większe. Nie zdziwiłbym się, gdyby na ekranie najnowszej przenośnej plejki firmy Sony był umieszczone logo „HD”.

Powiększone rozmiary PlayStation Portable 2 nie powinny stanowić już dużego problemu – od czasu pojawienia się tabletów wszyscy przyzwyczaili się do większych urządzeń przenośnych. Puszysty rozmiar PSP2 pomoże Sony w walce nie tylko z Nintendo, ale i z Applem, którego twórca przygód hydraulika Mario obawia się w przyszłości.

Obecnie PSP2 znajduje się w fazie testów. Sony ma problem ze znalezieniem odpowiednich proporcji między wydajnością sprzętu, żywotnością i przegrzewaniem się akumulatora. Miejmy nadzieję, że poradzi sobie z tymi kłopotami do czasu przedstawienia światu swojej najnowszej konsoli. Ze źródeł, do których dotarło Kotaku wynika, że premiera PlayStation 2 jest planowana na jesień przyszłego roku.

Nie mogę się doczekać. A wy? [Brian Ashcraft/kotaku]

podobne treści

 • a

  Ktoś wspomniał że obrazek to tylko concept art?

 • nameless_1

  jestem właścicielem poczciwej grubaski i z doświadczenia wiem że ten koncept miałby wielką wadę – cienkie ramki wokół wyświetlacza. Swoją konsolkę często rzucam na łóżko czy inny fotel i grubasce nie zaszkodzi zderzenie z innymi przedmiotami ale z takimi ramkami bym raczej nie ryzykował.

 • Patryk

  Co do przedostatniego zdania, wydaje mnie się, że Kotaku ma błędne informacje, gdyż premiera PS2 była już dawno dawno temu :) A co do samej PSP2, jest to bardzo ciekawy pomysł, jednakże na razie zostanę przy mojej PSP Go :)

 • xx

  Ciekawe czy wróci UMD….