gadżetynews

Przyszły rok będzie rokiem ultrabooków

Według przewidywań, w przyszłym roku, na samym CES-ie pojawi się od 30 do 50 nowych ultrabooków. Ten typ laptopów będzie tym, czym były tablety w zeszłym roku. Hitem.

Shawn DuBravac z Consumer Electronics Association przewiduje, iż na targach CES między 10 a 13 stycznia zobaczymy premiery nawet 50 nowych ultrabooków. Ultrabooki to lekkie laptopy z potężnymi komponentami. Ich cena, oscylująca wokół 1000 dolarów przekłada się na mobilność bez poświęcenia wydajności.

Dla porównania, na zeszłym CES-ie zobaczyliśmy aż 100 modeli tabletów. Tylko kto w styczniu, po Świętach, będzie miał do wydania 1000 dolarów na ultrabooki… [PC Pro]

podobne treści

 • Anonim

  Takowe już są dostępne i sprzedają się raczej marnie, dlaczego miało by się to zmienić?

 • batnachama

  Jeżeli wyeliminuje się kilka rażących błędów projektowych, np. instalacja lusterek zamiast ekranów – błąd dyskwalifikujący rozwiązanie, które z definicji ma być mobilne, tzn. zdatne do użytku w warunkach dużego oświeltelnia, to kto wie. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę fakt, mimo tego, że pierwszy komputer z tego segmentu został pokazany światu jakieś trzy lata temu, to nadal w cenie mamy narzut z tytułu „nowalijki”.

 • xxx

  Tablety były hitem? Gdzie? Jak wyglądała ich sprzedaż na tle notebooków, smartfonów?

 • miki2u

  Ja mam laptopa, zona ma laptopa, stacjonarny gdzies sie kurzy w domu… po co mi kolejny ultrabook -najnowsze cudenko ktore osiagami nie jest w stanie dorownac mojemu 5letniemu laptopowi. Za to na gwiazdke sprawie sobie tableta. Nie po to zeby miec super osiagi tylko zeby byl maly i do multimediow, a do tego akurat kazdy tablet z androidem wystarczy.