sportvideo

Przyszłość transmisji sportowych według Microsoftu

USA powoli ogarnia szaleństwo związane ze zbliżającym się wielkim finałem ligi NFL o nazwie Superbowl. Z tej okazji Microsoft postanowił zaprezentować swoją wizję przyszłości transmisji sportowych.

Oczywiście nie mogło zabraknąć w niej HoloLens, czyli gogli Augmented Reality, nad którymi pracuje obecnie Redmond. I trzeba przyznać, że wizja ta wygląda rzeczywiście interesująco.

Tak jak w przypadku innych możliwych zastosowań gogli HoloLens, Microsoft wyobraża sobie, że użytkownicy będą mogli śledzić zmagania nie tylko na jednym ekranie, ale ekranem może stać się praktycznie wszystko. Nie tylko ściana, ale też na przykład stolik, który mógłby zamienić się w model stadionu, na którym można byłoby śledzić widowisko z lotu ptaka, lub z jakiejkolwiek innej perspektywy. Wszystko to okraszone dodawanymi na bieżąco znacznikami, których nie powstydziłby się sam Jacek Gmoch, lub pełnowymiarowymi sylwetkami zawodników.

Całość wygląda całkiem ciekawie, choć trudno oczekiwać, by w najbliższej przyszłości, nawet kiedy HoloLens trafią do pierwszych użytkowników, transmisje wydarzeń sportowych miały wyglądać w ten sposób. Głównie dlatego, że ilość danych, jakie należałoby przesyłać jeśli użytkownicy rzeczywiście mieliby mieć możliwość oglądania dowolnej akcji z dowolnego punktu widzenia, wykracza znacznie ponad dzisiejsze standardy. Inną sprawą są modele stadionów i zawodników, które ktoś musiałby wcześniej przygotować. Ale nie jest to niemożliwe i może się okazać, że już niebawem transmisje sportowe rzeczywiście będą mogły wyglądać w ten sposób.

podobne treści