news

Przyszłość budzików przedmiotem kontrowersji

Dźwięk budzika, który wyrywa was ze snu, prawdopodobnie pochodzi z telefonu komórkowego. Tradycyjne budziki odchodzą w przeszłość, ponieważ spełniają tylko jedną funkcję, a to za mało, jak na erę cyfrową. Niektórzy producenci chcą nam jednak wcisnąć podłączone do Sieci budziki z ekranem dotykowym.

Czy to nie wspaniale – obudzić się i od razu zostać zalanym wiadomościami i emailami? Uważam, że to wizja prosto z horroru. Zaspany człowiek potrzebuje chwilę na wizytę w toalecie, sporządzenie kawy, doprowadzenie się do porządku. Nie zapraszam cyfrowego świata do sypialni.

Jednak Sony i HP już pracują nad budzikami-potworami, podłączonymi do Internetu i gwarantującymi nieprzyjemny poranek. Dlaczego te super firmy nie rozumieją, że większość osób posiada już podobne urządzenie – telefon komórkowy? Kto chciałby kupić telefon bez funkcji wykonywania połączeń tylko dlatego, że nazywa się budzik? [Adam Frucci/giz, NY Times]

podobne treści

 • Anonim

  telefon może się wyładować wyłączyć czasem a budzik dobrej firmy to budzik dobrej firmy, budziki nigdy nie zginą nie wiem jak z tymi budzikami „przyszłości” od sony ale nie wyprą nigdy tradycyjnych budzików póki ich cena nie zrówna się z nimi (czyli nigdy :) )

 • iPhone3gs

  @Sareth – jest jeszcze druga bardziej prawdopodobna wersja – tradycyjne budziki po zaprzestaniu ich produkcji bedą coraz droższe w związku z ich niedoborem na rynku, a ich cena zrówna się z wyższą ceną nowoczesniejszych, ale lepiej dostępnych „all in one”. O wszystkim decyduje ekonomia, czyli polityka wielkich koncernów. Pozdrawiam ;)

 • Rafał Tomański

  w g1 czesto zawieszal mi sie system i budzik nie dzwonil zupelnie, bo okazywalo sie, ze komorka sama wylaczala sobie wbudowana aplikacje budzika.

  ale poza tym, to naladowany telefon zadzwoni zawsze

 • a

  Czy ten budzik na zdjęciu jest prawdziwy, czy to jakiś montaż? Prosiłbym o podanie modelu bo szukam czegoś takiego ;) Znalazłem kiedyś podobny (choć bez radia) zegar w sklepie FLO ale psuły się na potęgę (m.in. mój). Pomóżcie ;)