newssmartfony

Przyszłoroczny iPhone będzie wspierał dual SIM?

Jak na firmę, która swego czasu stawiana była za wzór innowacyjności, Apple ma dość konserwatywne podejście do raz zaprojektowanych produktów. Oczywiście, w kolejnych ich odsłonach zmieniane są rozmiary, ulepszane podzespoły czy poprawiany ekran, ale większe zmiany wprowadzane są dość rzadko. Możliwe jednak, że w przyszłym roku zobaczymy iPhone’a w wersji dual SIM.

Przynajmniej tak sugeruje portal Gizmochina, który, powołując się na źródła krążące w chińskim serwisie Weibo, podaje, że Apple złożyło w ChRL wnioski o objęcie ochroną patentową rozwiązania pozwalającego na wybór pomiędzy dwoma kartami SIM oraz rozwiązania z zakresu zarządzania energią w przypadku urządzenia z dwoma slotami na karty SIM.

Nie jest więc wykluczone, że wnioski te zostały złożone w ramach przygotowań do przyszłorocznej premiery iPhone’a wyposażonego w dwa sloty na kartę SIM. W przypadku Apple byłaby to duża nowość, ale można też podejrzewać, że wnioski te zostały złożone w Chinach nieprzypadkowo.

Na tamtejszym rynku urządzenia dual SIM są praktycznie standardem, a urządzenia Apple są wyjątkami. Skala tamtejszego rynku sprawia, że jest on bardzo ważny dla Cupertino, ale jednocześnie, po latach prawdziwej hossy, sprzedaż iPhone’ów w Chinach spada. Nietrudno więc wyobrazić sobie scenariusz, w którym Apple tworzy iPhone’a w wersji dual SIM przeznaczonego wyłącznie na tamtejszy rynek. Czas pokaże, czy te spekulacje okażą się prawdą.

podobne treści