news

Przez cztery lata żył z nożem w głowie

37-letni ​Li Fu z chińskiej prowincji Yunnan skarżył się na dokuczliwe bóle głowy, więc zgłosił się do lekarza. Zdjęcie rentgenowskie ujawniło, że w czaszce pacjenta znajduje się 10-centymetrowe ostrze noża. Wszystko wskazuje na to, że było tam od 2006 roku!

Cztery lata temu Fu był ofiarą napadu, ale – choć brzmi to niewiarygodnie – nie zorientował się, że w jego głowie pozostał nóż. Co więcej, mężczyzna odwiedził już wielu lekarzy, ponieważ dolegające mu bóle głowy były naprawdę trudne do zniesienia.

Dopiero po wykonaniu rentgena okazało się, co było źródłem bólu. Pacjent i jego rodzina nie mogli uwierzyć w ostrze w mózgu. W sobotę Fu przeszedł w Ludowym Szpitalu w Yuxi operację usunięcia metalowego przedmiotu z głowy. Stan pacjenta jest stabilny.

Chirurg Fu, Luo Zhiwei, powiedział, że w swojej praktyce lekarskiej nigdy jeszcze nie spotkał się z takim przedziwnym przypadkiem. Jego zdaniem, przeżycie dźgnięcia nożem w głowę jest medycznym ewenementem, ale funkcjonowanie z nim przez cztery lata to już cud.

Usunięte ostrze zachowało się w świetnym stanie. [Gawker, Daily Mail]

podobne treści

 • THE_GAME

  dobrze, że mu rezonansu nie zrobili :D

 • Anonim

  No i już po czterech latach się doczekał prześwietlenia ?! To znaczy że w Chinach są prawie tak szybcy jak nasz NFZ …

 • Anonim

  Pytanie za 100 pkt. Od kiedy zdjęcia rentgenowskie są kolorowe?

 • THE_GAME

  od czasu gdy ktoś trzyma nóż przed zdjęciem :D

 • locan96

  ŚLEPY JESTEŚ !! poniżej widać nóż w czaszce. a nóż powyżej jest przed zdjęciem.

 • ewelina.wojdan

  To wy jesteście ślepi bo nie widzicie noże na zdjęciu, widać wyraźnie ten sam kształt który ktoś trzyma nad zdjęciem..

 • kierowca.bcde

  @ewelina.wojdan żal mi ciebie. Locan96 napisał do dentrytusa, że „jest ślepy, bo nie widzi noża trzymanego przed zdjęciem:. Ty napisałaś, że on jest ślepy, bo… nie widzi noża trzymanego nad zdjęciem.
  No prostu gromkie brawa za umiejętność czytania, nie wspominając o tym, że po pół roku istnienia tej informacji, dopisujesz to samo, co już dwie osoby przed tobą zdążyły dawno temu napisać…