internetnewswtf

Przerażający obraz hackerów z lat 1990. [wideo]

“Wyśmiewanie wizji inernetu sprzed dekad” to jeden z moich ulubionych gatunków wideo, a ten okaz nie rozczarowuje: narrator wyjaśnia zagrożenie jakim są hakerzy. Uważajcie! Atakują wasz modem!

Wideo zatytułowane “Bezpieczeństwo komputerowe: masz na to wpływ” wskazuje na te same zagrożenia, z którymi muszą zmagać się firmy obecnie. Hasła zawsze będą mogły być złamane a pliki skopiowane.

Na pewno spodoba wam się obraz hakera z lat 1990. Stereotypem był złoczyńca z Marlboro w ustach, a nie 13-latek wyzywający cię za pośrednictwem Xboxa Live, podczas gdy ściąga oprogramowanie Anonimowych. Z drugiej strony i w obrazie z lat 90. nie ma nic fascynującego. To samotny facet w ponurym pokoju gdzieś w suterenie. Oczy ma wypalone kineskopem. Jednak, jeśli przyjrzycie się bliżej jego budowie i wypieszczonej fryzurze, zauważycie, że nie jest skończonym loserem, to kryminalista. Jeśli przeskoczycie do 2:25 zobaczycie przerażenie na twarzy ofiary.

A co mamy teraz? Dzieciaki takie jak te:

[AT&T via Laughing Squid]

podobne treści

 • dss

  z dupy wzięte.

 • katamaran

  na prawdę groźni hakerzy siedzą w klimatyzowanych pokojach na ciepłych stołkach a ich praca jest niezauważalna i niemedialna

 • a

  1. cyt. „loserem” – to jest osoba ktora to pisala ten tekst

  2. te przerazenie na 2:25 – to mi wyglada raczej na mine goscia jakby mu ktos wlozyl trzonek od miotly w D

 • udrewicz

  Autorowi chodzilo raczej o „cracker” niż „hacker”. Hacker pracuje np w symantecu lub microsofcie, zajmuje się zabezpieczeniami. Cracker – np Anonymous który złamał zabezpieczenia w witrynie sony. ;)