biznesinternet

Przepowiednie Erica Schmidta na 2014 rok

Koniec roku obfituje we wszelkiego rodzaju podsumowania i prognozy na rok przyszły. Eric Schmidt nie omieszkał także podzielić się swoimi.

Szef rady nadzorczej Google zdążył już w przeszłości wypowiedzieć kilka dość śmiałych stwierdzeń, a nawet prowadzić coś na kształt polityki zagranicznej USA na własną rękę. W porównaniu z tym, twierdzenia, które padły w rozmowie z Bloomberg TV są raczej nieśmiałe.

Według Erica Schmidta przyszły rok należeć będzie do urządzeń mobilnych. Właściwie przyszłość już do nich należy, tylko jeszcze nie wszyscy sobie to uświadomili:

„Każdy będzie miał smartphone’a (…),” przepowiada Schmidt. „Trend mobilny w przeszłości przeważał, teraz wygrał. Na świecie sprzedawanych jest więcej smartphone’ów i tabletów niż komputerów osobistych a ludzie bardzo szybko przyswajają sobie tą nową architekturę.”

Biorąc pod uwagę, że trend ten widoczny był już od jakiegoś czasu, akurat to nietrudno było przewidzieć. Tak samo jak nietrudno zgodzić się ze Schmidtem, który twierdzi, że w najbliższej przyszłości nastąpi nastąpi eksplozja „big data” i „inteligentnych maszyn”, która spowoduje znaczące zmiany w „każdym biznesie”.

Jednym z obszarów, w których Schmidt widzi ogromne możliwości w przyszłym roku jest genetyka. Postępy w sekwencjonowaniu DNA i możliwość coraz tańszego uzyskania indywidualnych wyników mają według niego „przynieść odkrycia dotyczące diagnostyki i leczenia raka.”

Jednak najbardziej zaskakującym twierdzeniem Schmidta jest zapowiedź tego, że w przyszłym roku Google przyjrzy się dokładniej sieciom społecznościowym:

„Największym błędem jaki popełniłem było niedocenienie fenomenu sieci społecznościowych,” przyznaje były prezes Google. „Tego błędu nie popełnimy po raz kolejny. Wydaje mi się jednak, że na naszą obronę mogę powiedzieć, że byliśmy zajęci pracą nad innymi rzeczami, ale i tak powinniśmy być obecni w tym obszarze i biorę za to odpowiedzialność.”

Czyżby miało to oznaczać, że w przyszłym roku możemy spodziewać kolejnej ofensywy G+?

podobne treści