film

Przeklęta lalka z Obecności dostanie własny spinoff

Obecność zyskała sobie przychylność i krytyków, i widzów na całym świecie. Nie dziw więc, że New Line i Warner Bros. szybko ujawniły, że pojawi się sequel. Na tym jednak się nie skończy. Demoniczna lalka, Annabelle, która pojawia się w filmie została uznana za na tyle straszny element, że zasługuje na własny film.

Annabelle, porcelanowa lala, której imię jest też nieoficjalnym tytułem filmu,  jest stworzona na podstawie prawdziwej historii, w której para studentek twierdziła, iż lalka jest opętana przez ducha. Historia pokazała jednak – jak przedstawiono to w oficjalnych, prawdziwych raportach i w Obecności – lalka nie została opętana przez ducha, a, jak wywnioskowali Ed i Lorraine Warren (grani przez Patricka Wilsona i Verę Farmigę), przez demona, który za cel postawił sobie odebranie dusz dziewczynom.

Jeśli chodzi o spinoff serii, reżyserem ma być John R. Leonetti, dyrektor zdjęć z oryginalnego filmu. Scenariusz tworzą bracia Hayes, którzy napisali skrypt pierwszej części filmu. Czy James Wan, reżyser pierwszej Obecności będzie w jakikolwiek sposób współpracował nad przeniesieniem strasznej lalki na ekran, na razie nie wiadomo, gdyż jest zajęty pracami nad Szybkimi i Wściekłymi 7.

podobne treści