internet

Przejdź test bezpieczeństwa i zdobądź 2 GB w Google Drive

Z okazji obchodzonego dziś Dnia Bezpiecznego Internetu, Google przygotowało nietypową promocję – zaledwie za sprawą kilku kliknięć można zwiększyć pojemność swojego Google Drive o 2 GB. Jest jednak pewien haczyk.

Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2007 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej. Jego celem jest zwiększenie świadomości w zakresie niebezpieczeństw, które czyhają na nich w Internecie, ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych użytkowników. Jest to też dobra okazja dla firm IT by zaprezentować się z dobrej strony. W tym roku Google postanowiło zaoferować użytkownikom dodatkowe miejsce w ramach Google Drive.

Aby je uzyskać, należy wejść na specjalną stronę i wykonać test bezpieczeństwa konta Google. Całość zajmuje kilka minut i sprowadza się do sprawdzenia najważniejszych ustawień bezpieczeństwa. Test można wykonać do 17 lutego, a dodatkowe miejsce zostanie przyznane pod koniec lutego.

Promocyjna przestrzeń dyskowa zostanie jednak przyznana tylko wtedy, gdy użytkownik uzyska pozytywny wynik w teście. I tu pojawia się haczyk, ponieważ do zaliczenia testu musimy podać zarówno drugi, awaryjny adres e-mail, jak i numer telefonu, czyli dane potrzebne podczas procedury odzyskiwania dostępu do konta. Nie są one wymagane i nadal nie musimy ich podawać, ale osoby, które czują pewien dyskomfort na myśl o karmieniu Google kolejną porcją swoich danych, raczej nie skorzystają z tej promocji.

podobne treści