news

Przeglądarka Microsoftu oceni wiarygodność informacji

Microsoft ogłosił właśnie rozpoczęcie bliskiej współpracy z NewsGuard, organizacją zajmującą się weryfikowaniem prawdziwości informacji, której rozwiązania zostaną zintegrowane z mobilną przeglądarką Edge.

NewsGuard, organizacja zajmująca się weryfikowaniem wiarygodności informacji, została założona w ubiegłym roku przez dziennikarzy Stevena Brilla oraz Gordona Crovitza. Pracujący w niej ludzi oceniają to na podstawie licznych parametrów, na przykład tego, czy nagłówki są celowo skonstruowane tak by przyciągnąć kliknięcia, czy w przeszłości na danej stronie publikowano już fałszywe lub mylące informacje, jak wygląda transparentność finansowa danego podmiotu itp. NewsGuard stworzyło także szereg wtyczek do popularnych przeglądarek, które wyświetlają ostrzeżenie, jeśli dana strona została oceniona nisko.

Microsoft już w zeszłym roku wprowadził rozszerzenie NewsGuard w swojej przeglądarce Edge na Windows 10, teraz jednak współpraca ta zostanie rozszerzona o mobilną przeglądarkę Microsoftu, która funkcjonalność NewsGuard będzie miała zintegrowaną – wystarczy, że użytkownik ją tylko włączy.

podobne treści