newsprogramy

Przeciek: Co się szykuje w Windows 8?

Z Redmond wyciekły dokumenty świadczące o tym, że w następnej wersji systemu Microsoftu możemy się spodziewać całej gromady nowości. A wśród nich znajdziemy parę rozwiązań rodem z Kinect.

Wśród tych rozwiązań znaleźć można rozpoznawanie twarzy użytkownika przez kamerę internetową i automatyczne logowanie i wylogowywanie go gdy siada do komputera lub od niego wstaje. Komputer sam tez może zmienić użytkownika, gdy tylko nowy pojawi się przed jego kamerą.

Inne funkcje obejmują wsparcie USB 3.0 i Bluetootha 3, szybsze uruchamianie systemu i detekcja oświetlenia otoczenia, ułatwiająca czytanie ekranu bez względu na ilość padającego na ekran światła.

Kiedy możemy się spodziewać Windowsa 8? Wstępne dane mówią o roku 2012. Pozostało więc jeszcze mnóstwo czasu i, znając życie, jeszcze wiele rzeczy może się zmienić. Ale skoro Microsoft tak bardzo chce wprowadzić Kinect do Xboxa, nie byłoby dziwnym gdyby chciał zastosować analogiczne rozpoznawanie twarzy, głosu i gestów do swojego flagowego produktu. [Adam Frucci/giz, Being Manan, Neowin]

podobne treści

 • Anonim

  Będzie nieźle. Nawigowanie po systemie za pomocą rąk. Dodamy jeszcze do tego 3D i będzie jak w Johnny Mnemonic. Się doczekać już nie mogę :)

 • strzempa

  wszystko przewidywalne

 • koshin

  A po godzinie grania lub surfowania będą Cię ręce całe boleć.

 • Dawid Krysiak

  już widzę oczami wyobraźni sceny w stylu fruwające kubki z gorącą kawą, bo ktoś chciał folder na pulpicie przesunąć :D