smartfonyWiadomość główna

Prototyp pierwszego iPhone’a miał port szeregowy i ethernet [zdjęcia]

Minęło sześć lat od premiery pierwszego iPhone’a, żeby nie powiedzieć – smartfona, na świecie. Mimo to wciąż pojawiają się kolejne zdjęcia domniemanych prototypów debiutującego w 2007 roku gadżetu. Tym razem możemy być pewni, że widoczny poniżej model nie jest tworem znudzonego i szukającego sensacji majsterkowicza, lecz że pochodzi wprost z iAskini lwa.

Chciałbym zobaczyć minę dziennikarzy serwisu Ars Technica w momencie, w którym zapukał do drzwi ich redakcji jeden z inżynierów pracujących dla Apple i pokazał „swoje” dziecko. Przedstawiony na zdjęciach poniżej model nijak nie pasuje do innych prototypów, ani tym bardziej do samego iPhone’a 2G. Na szczęście inżynier, który postanowił nie chwalić się swoją godnością, wytłumaczył, skąd wziął się tak odmienny wygląd urządzenia:

Na powyższym zdjęciu widzimy szereg portów: USB, Ethernet, a nawet szeregowy. Pod tym względem urządzenie bardziej przypomina komputer, zaś jeśli chodzi o wymiary: 5×7 cali – tablet. Anonimowy inżynier tłumaczy w rozmowie z Ars Technica, że takie rozwiązanie umożliwiało łatwiejsze podłączenie się do „iPhone’a” i tym samem testowanie jego możliwości, w tym również wgrywanie oprogramowania.

Na pozostałych zdjęciach widać jak na dłoni bebechy prototypu. Znajdziecie je w artykule na stronie Ars Technica.

podobne treści