biznesinternet

Prokuratura federalna USA bierze pod lupę MtGox

Coraz gęstsze chmury zbierają się nad MtGox. Według The Wall Street Journal największą na świecie giełdą Bitcoinów, której strona internetowa wczoraj umarła, żywo zainteresowany jest amerykański prokurator federalny.

Według nowojorskiego dziennika prokuratura federalna USA prowadzi śledztwo w sprawie działalności MtGox. W sprawie tej wystosowano już na początku lutego sądowy nakaz zabezpieczenia dokumentów.

Na stronie internetowej MtGox pojawiło się także oświadczenie Marka Karpelesa, prezesa tej giełdy Bitcoinów, w którym zapewnia on, że cały czas znajduje się na terytorium Japonii i „posiadając wsparcie różnych stron bardzo ciężko pracuje nad znalezieniem rozwiązania problemów” jakie trapią MtGox. Giełda zapewnia też swoich klientów, że zawieszenie transakcji było konieczne.

Jednocześnie Karpeles przyznał w rozmowie nowojorskim konsultantem finansowym Jonem Fisherem, że plan działań kryzysowych MtGox jaki wyciekł niedawno do Internetu, jest „mniej więcej” prawdziwy:

„To był zestaw pomysłów na rozwiązanie problemu, ale nie ścisły plan, który rzeczywiście jest wdrażany.”

Prezes MtGox wysłał także agencji Reutera maila, w którym zapewnia, że już niebawem pojawi się oficjalne oświadczenie giełdy Bitcoinów w sprawie problemów, jakie doprowadziły do zawieszenia wszystkich transakcji.

Zdjęcie: Flickr/anatanacoins

podobne treści