news

Projekt Pentagonu – stworzenie Zombie

Ranni zostaną podduszeni i zamrożeni, a potem się nimi zajmiemy. Szalony
naukowiec chce hibernować ludzi, by im pomagać. Mark Roth, biochemik z Fred Hutchinson Cancer Center, pracuje nad spowodowaniem spowolnienia procesów życiowych od lat. Reanimował już szczury, którym wcześniej upuścił krwi i nafaszerował trującym siarkowodorem.

Roth zaobserwował, że procesowi hibernacji u zwierząt towarzyszą dwa zjawiska – obniżona temperatura ciała i bardzo niskie zużycie tlenu. Przyglądał się drożdżom i nicieniom (embriony na filmie), które dzięki koordynacji ograniczenia funkcji życiowej w złych warunkach, potem – w odpowiednio 66 i 97 procentach – ożywały, gdy tylko zyskiwały dostęp do tlenu i cieplejszego środowiska.

Roth nie poprzestaje na torturowaniu niewielkich organizmów. Pracuje nad metodą „hibernowania” ludzi i organów przez podawanie im siarkowodoru przed, hm, włożeniem ich do lodówki. Brzmi to makabrycznie, ale może się okazać fantastycznym sposobem na ocalenie ofiar, u których wystąpiła znaczna utrata krwi. Nic dziwnego, że całość finansuje Pentagon. Rannego żołnierza można by zamrozić do czasu przewiezienia go do szpitala. Polowego.

Wcześniej zapewne zobaczymy to rozwiązanie wykorzystane do transportu organów do przeszczepu. [Katie Drummond/Wired]

podobne treści

  • a

    reanimowane Szczuty grasują po USA!