newswynalazki

Projekt Aura, wielki powrót Google Glass?

Nie wszystkie projekty prowadzone przez Google kończą się spektakularnym sukcesem. Nie był on na przykład udziałem Google Glass, które do tej pory nie doczekały się konsumenckiego debiutu, a nowe doniesienia na ich temat skupiają się raczej an wykorzystaniu ich możliwości w dużych przedsiębiorstwach. Ale to nie znaczy, że projekt okularów Augmented Reality został porzucony – ma on odżyć w ramach Project Aura.

Przynajmniej takie informacje podaje Business Insider, który dotarł do części planów korporacji związanych z przyszłością Google Glass. Projekt ten nie został ani porzucony, ani przeniesiony do X Lab, które wydzielono do osobnej spółki w ramach reorganizacji firmy w strukturze holdingu Alphabet. Zamiast tego prowadzony jest nadal w Google pod nazwą Project Aura.

Według Business Insider, Google wzmocniło także zespół zajmujący się okularami Augmented Reality zatrudniając do projektu Aura nowych ludzi. Trzech z nich, Amir Frenkel, Tina Chen i Dima Svetlov, pracowało kiedyś w Lab126, dziale badawczym Amazonu. Maksa Ratnera wcześniej pracował dla Apple. Nie są to jedyne transfery, według serwisu Google planuje zatrudnić kolejne osoby do pracy nad własnymi okularami. Ale nie tylko. Największą ciekawostką jest jednak to, że według informacji pozyskanych przez serwis, w ramach Project Aura powstawać mają również inne urządzenia z segmentu tzw. „wearables”.

podobne treści