smartfonywynalazki

Project Ara zadebiutuje w Portoryko

Debiut Project Ara, modułowego smartphone’u, nad którym pracuje Google, zbliża się wielkimi krokami. Przynajmniej jeśli mieszka się w Portoryko. Podczas wczorajszej konferencji dla deweloperów Google zapowiedziało, że pilotażowy program sprzedaży ruszy w tym kraju już w drugiej połowie tego roku.

Zespół Google Advanced Technology and Projects planuje początkowo rozprowadzać moduły oraz szkielety Project Ara za pośrednictwem portorykańskich operatorów komórkowych oraz floty specjalnie do tego celu przygotowanych ciężarówek. Według Google ATAP projekt musi jednak przejść jeszcze sporo, zanim będzie gotowy do wprowadzenia na jakikolwiek rynek.

Obecnie Project Ara znajduje się w fazie nazwanej przez Google „Spiral 2”, co oznacza, że modułowy smartphone, oprócz tego, że można go włączyć, może łączyć się z WiFi i sieciami komórkowymi. Jest to duży postęp, ale firma musi jeszcze wprowadzić wsparcie dla LTE oraz upewnić się, że deweloperzy będą mogli budować i sprzedawać własne moduły, które będą współpracowały z pozostałymi elementami modułowej układanki. Ta faza nazywana jest „Spiral 3” i ma zostać osiągnięta w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Google musi także opracować procesy technologiczne, które pozwolą produkować najważniejsze moduły względnie małym kosztem.

podobne treści