smartfony

Project Ara ma konkurencję

Opracowywany przez Google modułowy smartphone Ara nie doczekał się jeszcze wersji przeznaczonej dla deweloperów, a już rośnie mu konkurencja. Startup o nazwie Vsenn, założony miedzy innymi przez byłego managera programu Nokia Android X, chce nie tylko tworzyć modułowe urządzenia, ale też skupiać się na prywatności użytkowników.

Vsenn jest projektem nowym. Nowym do tego stopnia, że właściwie mało na jego temat wiadomo. Jak jednak donosi serwis Engadget, zaangażowani w niego ludzie zamierzają rzucić wyzwanie zespołowi, który w Google pracuje nad projektem Ara. W odróżnieniu od tego ostatniego, Vsenn będzie miało tylko trzy moduły, które będzie można wymieniać. Maja być to: kamera, bateria oraz moduł zawierający procesor i pamięć RAM. Pierwszy smartphone projektowany obecnie przez Vsenn ma być ponadto wyposażony w ekran full HD o przekątnej 4,7 cala i działać pod kontrolą Androida.

Pomijając możliwość wymiany procesora, Vsenn ma różnić się od modułowego urządzenia Google skupieniem się na prywatności użytkowników. Ma się to przejawiać tym, że ich urządzenie wykorzystywać będzie „trzy warstwy szyfrowania”, będzie oferowało dostęp do darmowej sieci VPN oraz bezpiecznego dysku w chmurze.

Brzmi całkiem obiecująco. Zobaczymy czy zapowiedzi te zostaną kiedykolwiek zrealizowane.

podobne treści