smartfonywynalazki

Project Ara: Google chwali się postępami prac

Tymczasem w Google trwają prace nad projektem Ara, modułowym smartphonem, który początkowo miał powstać pod auspicjami Motoroli, ale po tym jak Google sprzedało Motorolę Chińczykom, pracujący nad nim zespół Advanced Technology and Projects trafił bezpośrednio do Mountain View. Niedawno Google postanowiło przypomnieć o tym, że Project Ara żyje i ma się całkiem nieźle.

Pomysł skonstruowania smartphone’a, którego każdy użytkownik mógłby złożyć z pasujących do siebie modułów, traktowany jest przez Google całkiem poważnie. Zwłaszcza, że firma widzi w nim szansę ekspansji na rynki, na których ludzie raczej nie posługują się dziś smartphone’ami, a modułowa budowa pozwoliłaby im korzystać z podstawowych funkcjonalności za niewielkie pieniądze (pojawiły się już głosy, że Google chciałoby by było to 50 dolarów), a z czasem rozwijaliby swoje urządzenia.

Niedawno w sieci pojawiło się nagranie, prezentujące aktualny stan prac nad modułowym smartphonem Google. Co prawda Mountain View nie zamierza jeszcze odkrywać wszystkich swoich kart, ale można z niego dowiedzieć się na przykład tego, że firma pracuje nad kilkoma rozmiarami „endoszkieletów” czyli podstawowych płytek, do których mocowane będą wszystkie moduły. Kolejną ciekawostką jest fragment dotyczący mocowania poszczególnych modułów – zamiast zatrzasków czy śrubek będą one najprawdopodobniej utrzymywane w miejscu dzięki magnesom.

Można spodziewać się, że więcej informacji na temat Project Ara poznamy już 15 kwietnia, ponieważ wtedy ma rozpocząć się pierwsza konferencja dla twórców poszczególnych modułów. Wtedy też ma zostać zaprezentowany pierwszy działający prototyp modułowego urządzenia.

podobne treści